PS4 vs Xbox

2 konsola da sahip biri olarak söyleyebilirim ki sony tarafının 2 avantajı dışın da hiçbir avantajı bulunmamakta xboxa karşı. 1: exclusive oyunlar 2: türkiye de daha popüler olması yani türk oyuncu kitlesi. Harici hiçbir konu da xboxtan iyi değildir aksini iddia eden fanboydur hele gamepass sistemi ile arada ki fark uçurum boyutuna gelmiştir. (ps1 den beri ps kullanıcısıyım one s ile xbox ile tanıştım)

3500 lira farka ve 8 yıla bu kadar fark olacak her halde. PS4 Pro da iyi bir tercih 2000 TL farka. Arkadaş büyük ihtimal One X'ten bahsediyor galiba.

Series S'in fiyatı uçtu gitti. İthalatçı garantili olanlar 5800'den başlıyor, Microsoft TR garantili olanlar 6500TL'den. İkinci elde 2500-3500TL'ye PS4 Pro'lar var. Şu an Series S almak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Bir de PS4'e Jailbreak yaparsa bence Series S'ten biraz daha mantıklı olabilir.

2500-3500 arasına PS 4 Slim model bile çok az hocam PS4 Pro o fiyata ben hiç görmedim.

2 konsola da sahip biri olarak söyleyebilirim ki sony tarafının 2 avantajı dışın da hiçbir avantajı bulunmamakta xboxa karşı. 1: exclusive oyunlar 2: türkiye de daha popüler olması yani türk oyuncu kitlesi. Harici hiçbir konu da xboxtan iyi değildir aksini iddia eden fanboydur hele gamepass sistemi ile arada ki fark uçurum boyutuna gelmiştir. (ps1 den beri ps kullanıcısıyım one s ile xbox ile tanıştım)
Katılıyorum ancak exclusive oyunlar bir konsola özel olan oyunları ifade ediyor Playstation'ın avantajı o oyunların exclusive oluşu değil kalitesi. Bir oyun yapma deneyimi var adamların. Microsoft oncak 2-3 yıl sonra aldığı firmalarla ne üreteceğini gösterebilecek. Fiyat konusunda TR yaralı gerçekten ama dünyada çok büyük bir fark yok aralarında fiyatları aynı. Zaten mesele kimin iyi kimin kötü olduğu da değil beklentiler ve tercihlere göre ürün seçmekle ilgili. Aynı donanımı işlemci ve GPU'yu kullanan cihazlar sonuçta.
Türkiye'de popüler olması dünya trendleriyle de ilgili. Dünyada da hala en popüler ilk iki isim Nintendo ve Sony.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı