PS4'e Arch Linux kurulumu sonrası yaşadığım sıkıntılar

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
PS4'e Arch Linux kurdum (Windows kurulmuyor maalesef), Chrome indiriyorum, açılmıyor. Oyun indiriyorum, açılmıyor. Türkçe seçeneği koymamışlar.
5 saat falan kurcaladım "git" indirmem gerekiyor galiba, indirdim 2.30 sürümü indirmiş, hiçbir işe yaramıyor 2.32 istiyor.

Valla çok şey istemiyorum, bana kodları verin, sırasıyla ne yapılacaksa yapayım. Gözünüzü seveyim yardım edin.

İsteklerim: Ekranı Türkçe yapma, Chrome, Adventure Quest World. Bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgim olsa maalesef bilgim yok.
Catjaro Linux bilmiyorum hangi taban olduğunu ama kuranlar var diye attım.
Hepiniz çok sağ olun yardımlar için, ben gentoo kurdum diyelim nasıl kullanabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz yada bu sitede başkaları biliyor mu gentoo yu

@MucoBEY Gentoo kurulumu zordur ve Archtan uğraştırıcıdır. Kolay kurulumlu dağıtımlarla başlamak lehinizedir.
Sizin öneriniz nedir dediğim gibi fazla imkanım yok. Fedora 32, catjaro, gentoo başka kurulmuyor. Archlinux kuruluyor işte o da bende var hiçbir şey yapamıyorum

@MucoBEY Fedora basit bir dağıtım. Yardım gerekeceğini sanmıyorum. @cengover_ekin Fedora kullanıyor. Belki yardımcı olur.
Tamamdır sağ olasın yarın deneyecem bugün beynim doldu

Birde arkadaşlar bir sorum var linux sistemini flaş belleğe atmıştım. flaş belleği biçimlendireceğim böylelikle archlinux silinmiş oluyor. PS4 de ekstra bir şey silmem gerekiyor mu bilgisi olan yazarsa sevinirim

PS4'e Gentoo kurmuyorsunuz, direkt kopyalayıp çalıştırıyorsunuz. Ben takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırım.
Anladım cumadan sonra deneyeceğim bir sorum olacak ekran kartı güncellemesi ve başka güncellemeler nasıl yapılıyor biliyor musun?
PS4'e Gentoo kurmuyorsunuz, direkt kopyalayıp çalıştırıyorsunuz. Ben takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırım.
Yok beceremedim ne yapacağımı az çok biliyorum ama olmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodakini denedim aynısını yaptım olmadı. 3 kere izleyince fark ettim ki 16:41 bu kısımda gözüküyor adam 5.3.18 sürüm kernal kullanıyor, ben ise 5.3.7 kullanıyorum. Ben archlinuxu 5.3.7 de çalıştırmıştım, 5.3.18 benimkine uyumlu mu bilmiyorum. Cuh kodu 1216A

İnitramfs.cpio.gz bunun sürümleri var mı bilmiyorum adamın verdiğini indirdim

Tam olarak nasıl hata diye sorarsan, hack gibi yazılar geliyor ya orada OK göstermiyor yazılara baktığımda error falan görüyorum sonra rescuesell yazısı geliyor (archlinux da bu kısım geldiğinde exec install-psxarch yada buna benzer bir şey yazıyordum sonra kendi kendine yüklemişti) klavye ile herhangi bir tuşa bastığımda çalışmıyor, ctrl alt del dahil klavyeyi çıkarınca ps4 çöküyor.

Not: videoda etcher kullanıyordu ben rufus kullandım çünkü bende 64(aslında 59) GB flaş bellek var.
Başardım IMG 20210108 202424 ama internet çalışmıyor. 😩😩 kablo takılı çalışmıyor, uzaktan da algılamıyor hiçbir interneti. 😟

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı