PS4'e Arch Linux kurulumu sonrası yaşadığım sıkıntılar

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
PS4'e Arch Linux kurdum (Windows kurulmuyor maalesef), Chrome indiriyorum, açılmıyor. Oyun indiriyorum, açılmıyor. Türkçe seçeneği koymamışlar.
5 saat falan kurcaladım "git" indirmem gerekiyor galiba, indirdim 2.30 sürümü indirmiş, hiçbir işe yaramıyor 2.32 istiyor.

Valla çok şey istemiyorum, bana kodları verin, sırasıyla ne yapılacaksa yapayım. Gözünüzü seveyim yardım edin.

İsteklerim: Ekranı Türkçe yapma, Chrome, Adventure Quest World. Bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca internete baktığımda söyle bir şey var catjaro Linux adında.
(PS4 hakkında bilgim yok.)
Ne demek istedin anlamadım, kusura bakma
Arch Linux'u kurduysa Linux Mint de kurması lazım. Dene bakalım olmazsa başka çözümler düşünürüz.

Öyle her istediğimi kurabileceğimi sanmıyorum, güvendiğim 1 sitede catjaro linux, fedora 32 linux, gentoo linux bu 3 u var hangisini kurmalıyım
İlk öncelikle kod istediğinize göre terminale erişebildiğinizi varsayıyorum.
PS4 hakkında gram bir fikrim olmadığından, yanlışlarım olabilir.
Terminal'i açın ve şu komutu yazın.
Kod:
sudo pacman -S git
Yazdım 50 defa yazdım hep 2.30 sürümü indiriyor bana 2.32 lazım 😟
Ayrıca PS4 için ayrı bir kernel derlenmesi gerekiyor diyorlar ama birisi Gentoo kurmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kernal tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama bende 5.3.7 sürüm kernal(blzmage) var kurulumda istiyordu. Birde işte bu videodakini denedim çok zor beceremedim arapça konuşuyor ben bilmiyorum arapça rusca ingilizce falan

Ben geento mu ne onu kuracaktım çünkü kablosuz internet çalışıyor diğerlerinde kablo istiyor diye onun kurulumu çok zor olduğu için elime en basit geleni kurdum. Ben Linux hakkında fazla bir şey bilmiyorum sence ne kullanmalıyım?

Linux kullanmak konusu özetle şöyle iOS kullanırken Android kullanmak gibi bir şey.
Ayrıca bende Gentoo kurarsanız daha iyi olur çünkü onune gelen giya Gentoo ya da Gentoo tabanlı dağıtımlar kurmuş.
Belki Gentoo paket yöneticisi portuge FreeBSD forku belki ondan açıyordur.
Kernal tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama bende 5.3.7 sürüm kernal(blzmage) var kurulumda istiyordu.
Kernel:
Donanımın ile yazılımı birbirlerine bağlayan iletişim kurmasını sağlayan sistem.

Linux kullanmak konusu özetle şöyle iOS kullanırken Android kullanmak gibi bir şey.
Ayrıca bende Gentoo kurarsanız daha iyi olur çünkü onune gelen giya Gentoo ya da Gentoo tabanlı dağıtımlar kurmuş.
Belki Gentoo paket yöneticisi portuge FreeBSD forku belki ondan açıyordur.

Kernel:
Donanımın ile yazılımı birbirlerine bağlayan iletişim kurmasını sağlayan sistem.
Ben gentoo yu denedim de işte dediğim gibi çok karışık anlatıyor beceremedim

Linux kurulabilir bu arada, imkansız değil ancak işiniz zor. Bence Debian tabanlı bir dağıtım deneyin, işiniz çok daha kolay olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ek olarak PS2 Linux kullanıyordu, PS3 FreeBSD.

@MucoBEY En iyisi siz kullanıcı dostu bir dağıtım kurun, arkadaşların dediği gibi.
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla catjaro linux(manjora), fedora 32 linux, gentoo linux bu 3 u var hangisini Kurayım kullanıcı dostu hangisi oluyor? Ama gentoo çok zor yaw 😟😟
Linux kurulabilir bu arada, imkansız değil ancak işiniz zor. Bence Debian tabanlı bir dağıtım deneyin, işiniz çok daha kolay olur.

Ek olarak PS2 Linux kullanıyordu, PS3 FreeBSD.
Aga üstte verdiğim 3 seçenek var elimde başka bilmiyorum çalışır mı, çalışmaz mı 😟

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı