PS4'ün Ömrü Ne kadar ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen rahat ol eğer alabiliyorsan 3-4 tane oyun ile almaya çalış ps4ü hiç sıkıntı çekmezsin bende almayı düşünüyorum fakat şuan alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4 piyasaya çıktığı dönem itibariyle çağın teknolojisinin çok gerisinde. PS3 veya PS2 piyasaya çıktığında benzer donanıma sahip bilgisayarlar bile henüz yoktu veya yaygınlaşmadığı için pahalıydı.

Ama PS4 öyle değil keza XB1 da benzer sorunlardan müzdarip. Oyunların PS4 donanımına uygun optimize edilmiş olarak geliştirildiğini ben de biliyorum. Ancak sorun da bu zaten bu donanım 1080p çözünürlükte stabil 30 FPS verebilecek kapasitede değil, tabi bu AAA oyunlar için böyle diğer çerez oyunları saymıyoruz zaten. Sony de bunun farkında olduğu için oyun geliştiricilerinin de baskısıyla yükseltilmiş donanıma ve farklı fiyat etiketine sahip bir ara PS4 versiyonu çıkartma gereği hissedecektir. Bunu PS5 olarak düşünmek doğru olmaz.

Ben kendi fikrimi söylüyorum, katılmayabilirsiniz. Zaman ne gösterir bekleyip göreceğiz.
Tamam senin dediğin doğru diyelim. Zamanla yeni konsol da çıkacak bu allahın emri zaten. Kimse inkar etmiyor ki daha kötü olacağını. Bu bekleyisn sonu yok. Bende sana şunu diyorum ps10 1453boyutlu olacak onu bekleyelim. Sürekli eleştiriyoruz olmamış eksik kalitesiz diye e buyrun argenzi altyapınzı kurun bizde görelim neymiş iyisi. Arkadaşlar sapla samanı karıştırmayalm lütfen. Daha yeni çıkmış bir konsolu sahipleri bilmiyor mu bu işi. Son teknoloji değil onda hem fikiriz ama gmmeye de gerek yok. Bu konsol donanımı yetersiz de olsa 2020yi görecek tir en kötü ihtimal.

Sen rahat ol eğer alabiliyorsan 3-4 tane oyun ile almaya çalış ps4ü hiç sıkıntı çekmezsin bende almayı düşünüyorum fakat şuan alamıyorum
Aynen katılıyorum. Al ps4 u yanına da 3 4 oyun. Kafana takma. Ha Çok param var'diyorsan git sistem topla ona lafm yok. Herkes konsol oyunu pahalı diyo. İndirim takip edilirse gta nfs ikisi bir 200liraya alınır zaten pc de de orjinal aşağı yukarı o kadardır. konsol oyunu pahalı olayı meyve veren ağacı taşlama dir bana göre. Bu arada konsol sahibi değilim fan boy diyecek olanlar için yazıyorum.

4 yıl gitse yeter bana, şuan lise 1 öğrencisiyim üniversitede zaten oyun oynayamam satarım.

Ps4 un donanımı yetersiz olaylarına girmeyin hiç. Yapımcılar pc de ki mantıkla yapmıyor oyunları. Adam ps4 ne ise ona göre yapıyor. 1 2 sene bekle e sonra 1 2 sene daha bekle e hadi biraz daha bekle bu bekleyisn sonu yok. O zaman kimse konsol almasin ps10 falan onu bekleyelim.
Merak ettim yardimci olurmusunuz? Gta5i bile 1080p 30fps zor oynatiyor. Almayin diyorlar bilginiz varsa yardimci olurmusunuz?

Merak ettim yardimci olurmusunuz? Gta5i bile 1080p 30fps zor oynatiyor. Almayin diyorlar bilginiz varsa yardimci olurmusunuz?
Cebinde 5bin lira varsa pc topla hocam. O zaman konsol al demem. Sen bakma milletin lafına konsol aklına yatıyorsa al. Yer Yer düşüş gözlenmiş olabilir yok diyemem.

En az 4 5 yıl sürer.

Peki 1500 TL' ye GTX 750 Ti sistem PS4' ü grafik olarak geçer mi ? Sizce hangisini almalıyım ?

PS3'ten daha çok götürür gibi ama kolu çok rahat bozuluyor. Şahsen ben ps3 kullanıyorum 5 kere duvara kolu fırlattım L2 tuşu tutukluk yapıyor ama ps4 kolu yere düştümü :şaftıkaymış:

PS3 kadar götürmesi pek mümkün görünmüyor, boşuna hayal kurmayın. Bu donanımla bir iki seneye miadını doldurur. PS4 almak istiyorsan bence beklemen daha mantıklı. Yeni kasasını gelişmiş donanımla alırsın.
Ona bakarsan ps3 de çöp. Ps4 yazılımı ve optimizasyonu sayesinde 4-5 yıl götürür.

Peki 1500 TL' ye GTX 750 Ti sistem PS4' ü grafik olarak geçer mi ? Sizce hangisini almalıyım ?
Aynı grafikler. Bence Ps4 al. Alacağın sistem 2-3 yıl götürür. Sonra çöp grafiklere kalırsın. Ps4 öyle değil ve bence oynaması daha da zevkli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı