PS4'ün Ömrü Ne kadar ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nikobellic

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar PS4 kaç yıl götürür ? PS3 kadar dayanır mı ?

Arkadaşlar PS4 kaç yıl götürür ? PS3 kadar dayanır mı ?
Dayanır fakat dualshock 4 için aynı şeyi söyleyemiyeceğim kullanlar biraz şikayetçi güzel olmasına güzel de yıpranmalar, gıcırtılar oluyormuş.

PS5 2019 yada 2020 senesinde çıkar o zamana kadar exclusive oyunlar çıkmaya devam eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
2020 de yeni konsol çıkar 2sene de destek sürse 2022 ye kadar kullanılır sonra ps5 şart olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS3 kadar götürmesi pek mümkün görünmüyor, boşuna hayal kurmayın. Bu donanımla bir iki seneye miadını doldurur. PS4 almak istiyorsan bence beklemen daha mantıklı. Yeni kasasını gelişmiş donanımla alırsın.

Ps4 un donanımı yetersiz olaylarına girmeyin hiç. Yapımcılar pc de ki mantıkla yapmıyor oyunları. Adam ps4 ne ise ona göre yapıyor. 1 2 sene bekle e sonra 1 2 sene daha bekle e hadi biraz daha bekle bu bekleyisn sonu yok. O zaman kimse konsol almasin ps10 falan onu bekleyelim.

Şu anda alırsanız 6 yıl kadar götürür. Zaten Sony ve Microsoft yeni konsollarını 5-6 yıl sonra tanıtır ve piyasaya sürer. 1 yılda konsolun piyasaya girmesini beklersiniz. Kısacası 5-6 yıl rahatlıkla götürür.

PS4 piyasaya çıktığı dönem itibariyle çağın teknolojisinin çok gerisinde. PS3 veya PS2 piyasaya çıktığında benzer donanıma sahip bilgisayarlar bile henüz yoktu veya yaygınlaşmadığı için pahalıydı.

Ama PS4 öyle değil keza XB1 da benzer sorunlardan müzdarip. Oyunların PS4 donanımına uygun optimize edilmiş olarak geliştirildiğini ben de biliyorum. Ancak sorun da bu zaten bu donanım 1080p çözünürlükte stabil 30 FPS verebilecek kapasitede değil, tabi bu AAA oyunlar için böyle diğer çerez oyunları saymıyoruz zaten. Sony de bunun farkında olduğu için oyun geliştiricilerinin de baskısıyla yükseltilmiş donanıma ve farklı fiyat etiketine sahip bir ara PS4 versiyonu çıkartma gereği hissedecektir. Bunu PS5 olarak düşünmek doğru olmaz.

Ben kendi fikrimi söylüyorum, katılmayabilirsiniz. Zaman ne gösterir bekleyip göreceğiz.

PS4 piyasaya çıktığı dönem itibariyle çağın teknolojisinin çok gerisinde. PS3 veya PS2 piyasaya çıktığında benzer donanıma sahip bilgisayarlar bile henüz yoktu veya yaygınlaşmadığı için pahalıydı.

Ama PS4 öyle değil keza XB1 da benzer sorunlardan müzdarip. Oyunların PS4 donanımına uygun optimize edilmiş olarak geliştirildiğini ben de biliyorum. Ancak sorun da bu zaten bu donanım 1080p çözünürlükte stabil 30 FPS verebilecek kapasitede değil, tabi bu AAA oyunlar için böyle diğer çerez oyunları saymıyoruz zaten. Sony de bunun farkında olduğu için oyun geliştiricilerinin de baskısıyla yükseltilmiş donanıma ve farklı fiyat etiketine sahip bir ara PS4 versiyonu çıkartma gereği hissedecektir. Bunu PS5 olarak düşünmek doğru olmaz.

Ben kendi fikrimi söylüyorum, katılmayabilirsiniz. Zaman ne gösterir bekleyip göreceğiz.
Yanlış bilgilendirme var. Hemde dibine kadar. MGS 5: TPP 60 FPS 1080P paşa paşa çalışıyor kardeş. Niye biliyor musun? Adamlar oyunu Fox Engine ile yaptı. Adam akıllı oturup optimizasyon kasmışlar. Oyun en stabil PS4'te çalışıyor. Veya Arkham Knight. Oyun yağ gibi akıyor. Niye biliyor musun? Çünkü 'optimizasyon'. Her sene oyun çıkaran firma tabi optimizasyon kasmaz. 20 FPS oyun çıkarır. PS4'ün donanımı yeterince güçlü. Bunu kanıtlayan bir sürü oyun da var. Hatta Exc. oyun da var. Mesela The Order 1886. Oyun geliştiricilerden biri Ubi$oft gibi 10 FPS oyun çıkaran bir firma olunca baskı gelir. Gerçi onlar yine uğraşmaz ama belki 30 FPS olur Ubi$oft oyunlarında.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı