PS4'ün Ömrü Ne Zaman Biter ?

felixium

Hectopat
Daha fazla  
Bu Ağustos ayında PS4 almayı planlıyorum ama kafam hala karışık. Geç mi kaldım acaba almak için ? Hangi yıla kadar büyük bütçeli oyunlar desteğini sürdürür PS4'e ? Misal Battlefield 6 veya GTA 6 gibi oyunları oynayabilir miyim ? Ya da Ubisoft, Dice vs... gibi büyük bir firma diyelim ki 2020'de oyun çıkardı bunu PS4 destekler mi acaba ? Cevaplarınız konsolu alıp almamam konusunda büyük bir etki olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu saatten sonra mutlaka PS4 Pro almak lazım. 2020 yılına daha 3 yıl var, kimse o zaman konsollar ne durumda olacak söyleyemez maalesef. Şu anda PS4'ün yeterince keyif verecek oyunu var, önümüzdeki süreçte de yeni oyunlar gelmeye devam eder.

PS alınmamalı bence. Kasa toplayın. İleride yükseltme yapma şansınızda var.
Kesinlikle katılmıyorum , şuan iyi bir Gaming PC toplayıp iki yıl rahat bir şekilde kullanmak istersek en az 3 bin ya da 4 bin TL parayı gözden çıkarmamiz lazım. Şuan PS4 Slim fiyatı 1300 TL ve uzun bir süre kullanılabilir. Tabi amacım fanboyluk değil tercih meselesi.

Kesinlikle katılmıyorum , şuan iyi bir Gaming PC toplayıp iki yıl rahat bir şekilde kullanmak istersek en az 3 bin ya da 4 bin TL parayı gözden çıkarmamiz lazım. Şuan PS4 Slim fiyatı 1300 TL ve uzun bir süre kullanılabilir. Tabi amacım fanboyluk değil tercih meselesi.
Arada fark olması normal. Ancak 3 bin TL ye İntel sistem veya AMD APU sistem tercih edildiğinde 5 yıl boyunca sorun çıkarmayacaktır. PS çabuk değer kaybediyor.

Arada fark olması normal. Ancak 3 bin TL ye İntel sistem veya AMD APU sistem tercih edildiğinde 5 yıl boyunca sorun çıkarmayacaktır. PS çabuk değer kaybediyor.
Oyunların her yıl hizli bir sekilde gelişen grafik kalitesi bu dediğinizi imkansız kılıyor. Şuan toplanacak 3 bin TL'lik bir Gaming PC ile en fazla 3 yıl idare edilir. 3. yılında ise grafik kalitesinde herşeyi düşük ayara getirip belki de çözünürlüğü bile düşürmek zorunda kalinilabilir.

PS4'ün rahat 4-5 yıl ömrü var. Sen aldırma. PS3'e bak nasıl 10 yıl gibi uzun bir dönem ayakta kaldı? Her şey donanım da bitmiyor. Evet bütçe varsa Pro alınmalı. Sadece ileride oyunların grafiklerinden kısılır o kadar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı