Çözüldü PS5 4K çözünürlük için yeterli midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

resitali

Decapat
Yeni nesil konsollar 4K oyunculuk için yeterli midir? PS5 almayı düşünüyorum ve yanına 4K monitörün yakışacağını düşündüm. Bu konsol bir sonraki nesil oyunlar çıkana kadar oyunları 4K 30 FPS oynatacak güçte midir? İyi forumlar.

Çözüm
4K 30 FPS için yeter, 60 FPS biraz sıkar, 120 FPS... 120 FPS'yi sadece 120 FPS olsun diye yapılmış oyunlarda görürsün.
Yeni nesil konsollar 4K oyunculuk için yeterli midir? PS5 almayı düşünüyorum ve yanına 4K monitörün yakışacağını düşündüm. Bu konsol bir sonraki nesil oyunlar çıkana kadar oyunları 4K 30 FPS oynatacak güçte midir? İyi forumlar.

PS4 Pro 4K 30FPS oynatıyor hocam PS5 mi oynatamayacak yeni oyunlarda dahil oynatır.

4K 120hz yani 120fps kadar destek sağlamaktadır. Tabi bağlayacağınız monitör ve tv nin hz sine göre değişik gösterebilir.

Artı -1 Eksi
4K 120hz yani 120fps kadar destek sağlamaktadır. Tabi bağlayacağınız monitör ve tv nin hz sine göre değişik gösterebilir.
4K 120 FPS oynatabileceği oyun sayısı çok azdır diye düşünüyorum. Hikayeli oyun oynayacağım için 30 FPS'in altına düşmediği sürece sorun yok.
PS4 Pro 4K 30FPS oynatıyor hocam PS5 mi oynatamayacak yeni oyunlarda dahil oynatır.
4-5 yıl tüm oyunları oynatır mı yani? 1440P'ye düşerse 4K monitörde hoş durmaz diye düşündüm.

4K 120 FPS oynatabileceği oyun sayısı çok azdır diye düşünüyorum. Hikayeli oyun oynayacağım için 30 FPS'in altına düşmediği sürece sorun yok.

4-5 yıl tüm oyunları oynatır mı yani? 1440P'ye düşerse 4K monitörde hoş durmaz diye düşündüm.
Desteği var artık hangi oyun oynatır onu bilemiyorum. :D

2-3 yıl sonra 1440P çözünürlüğe düşme gibi bir durum olur mu sizce?
Sanmam ama zaman ilerledikçe bazı oyunlar gerçek 4K olmayabilir. 1440p'den 2160p'ye "scale" şeklinde olabilir. PS4'de bazı oyunlar 1080p bile değildi, 900p'den bu şekilde 1080'e scaling yapılıyordu 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı