PS5 4K ile 1080p arasında çok fark olur mu?

hasandemirci0

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında PS5 almayı düşünüyorum fakat evimde sadece 1080 Full HD 60 Hz ve 1080p 270Hz bir monitörüm var. PS5 almayı düşünüyorum fakat 4K görüntü kalitesinden belli bir süre yararlanamayacagim. Sorum şu ki görüntü kalitesi arasında çok devasa farklar olur mu? Yoksa hiç fark olmaz mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Yanlış bilgi
Renk derinliğinin vb. farkını görürsünüz 4K'ya geçtiğinizde. Fazla fark olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yakında PS5 almayı düşünüyorum fakat evimde sadece 1080 Full HD 60 Hz ve 1080p 270Hz bir monitörüm var. PS5 almayı düşünüyorum fakat 4K görüntü kalitesinden belli bir süre yararlanamayacagim. Sorum şu ki görüntü kalitesi arasında çok devasa farklar olur mu? Yoksa hiç fark olmaz mı? Cevaplarsanız sevinirim.
4K almana gerek yok tavsiyem 2K renk kalitesi iyi bir monitör al yeter. Zaten çoğu oyun 4K 30FPS çalışıyor 60FPS istiyorsan 2K'dan upscale ediyor.

Dağlar kadar fark var hocam görüntü kalitesinde 4K 8 milyon piksel Full HD 2 milyon piksel çözünürlükten oluşuyor

Dağlar kadar fark var hocam görüntü kalitesinde 4K 8 milyon piksel Full HD 2 milyon piksel çözünürlükten oluşuyor

4K TV ve 2K monitörüm var ikisinde de denedim. Oyunları 4K 30FPS oynayacaksa olabilir ama 60FPS modu içinde fark yok hatta 4K'ya upscale yaptığı için TV'de 32 inc 2K monitörde daha keskin gözüküyor oyun.

Bu biraz daha iyi. Ama şunu söyleyebilirim büyük ekran seviyorsanız da büyük ekran TV'de oynamanın keyfi ayrı oluyor.

Hocam bütçeniz ne kadar monitör için

Renk derinliğinin vb. farkını görürsünüz 4K'ye geçtiğinizde. Fazla fark olmaz.
Cozunurlukle renk derinliginin en ufak bir baglantisi yok. Epey yanlis bir bilgi iceriyor mesajiniz. Cozunurluk sadece keskinlige etki eden bir unsur.

Cozunurlukle renk derinliginin en ufak bir baglantisi yok. Epey yanlış bir bilgi iceriyor mesajiniz. Cozunurluk sadece keskinlige etki eden bir unsur.

Oyun oynayacak. Film vb. izlemeyecek. Tek fark renk derinliği, kırılmalar vb. olacak. Gerçek olarak 4K vb. olan bir oyun yok hepsi 1080p.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı