PS5 alınır mı?

Benimde aynı şekilde ps4 te oynamadığım bir sürü oyun vardı.O yüzden fan gürültüsündende iyice yıldığım, hele üst düzey oyunlarda sıcaktan çatlayacak (örneğin spiderman, days gone gibi) gibi olan ps4 slimi sattım. Ps5 e geçtim. Diskli versiyona. Aslında Xbox Series X e gönlüm çok gitti geldi. Gerek gamepass gerek geriye uyumlukuk, gereksede eski oyunları 60 fps e çıkarma konusundaki becerisi xbox ı yeni nesilde öne geçiriyor, Ancak benim gibi bırakamayacağınız bir oyun kütüphaneniz, yüzlerce kupanız, o kadar yaşanmışlık, oyunlara gömülmüş binlerce saat varken xbox a geçilmiyor. Ps5 e gelirsek, adamlar premium kalitesini müşterisine sonuna kadar hissettiriyor.Konsolun tasarımını alana kadar çok beğenmemiştim ancak kanlı canlı görünce gerçekten yapmış adamlar diyorsun. Konsolu bir kenara koyalım şu dualsense öyle bir güzel alet ki, malzeme kalitesi tasarımı ele alınca verdiği his gerçekten özenilerek yapılmış bir ürün olduğunu anlıyorsun. İlk oynadığım 2 oyun spiderman 4 k 30 fps gayet güzel bir deneyimdi ancak 60 fps patch gelmesi lazım. Days gone ise 4k 60 fps te kaymak kaymak:) Ayrıca bir çok yerde okudum fanı sesli çalışıyor vs diye, 6 saat aralıksız oyun oynadım cihaz doğru düzgün ısınmadı bile, fan sesi ise kulağımı kasaya dayayınca duyabildim. Bunlar iyi yönleri. Kötü yönü ise cihazın gücünü gösterebileceği oyun yok doğru düzgün. Bekle ki 60 fps patch çıksın. Xbox bu konuda baya önde ancak ps çok ağırdan alıyor bu konuyu. Kendi oyunu spiderman i bile 30 fps de oynuyoruz hala, miles morales 4k 60 fps ancak bende yok ve hala çok pahalı.
Özet olarak arkadaşım, ps5 alınır. Ama diskli almanı tavsiye ederim. Bir yandan psn store dan indirim kovalarken bir yandanda letgo sahibinden gibi sitelerden yada lokal ps oyunları satıp takaslayan dükkanlardan kutulu oyun kovalarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı