PS5 Almak Mantıklı mı?

Keremer

Hectopat
Halihazırda bir PC sahibiyim. Kardeşimle ortak 500 euro gibi bir paramız var. Yurt dışındaki akrabamızdan PS5 istemek mantıklı mı? Özellikle PS+ sisteminin Game Pass benzeri bil hal almasından sonra.

Halihazırda bir PC sahibiyim. Kardeşimle ortak 500 euro gibi bir paramız var. Yurt dışındaki akrabamızdan PS5 istemek mantıklı mı? Özellikle PS+ sisteminin Game Pass benzeri bil hal almasından sonra.
Oyun fiyatları sorun olmayacaksa tabii ki alınır. Oyunlar PC tarafına geliyor evet ama 3-4 yıl beklemektense çıktığı zaman oynamak daha mantıklı geliyor bana.

O şekilde mantıklı yanlış hatırlamıyorsam 100 TL gibi bir şey fiyatı PS Plus extranın aylık.

Türkiye'de PS5 almak ayrı dert, PS5'e oyun almak ayrı bir dert. Eğer PS Plus Deluxe'deki oyunları oynarım diyorsanız alın, tavsiyem EA Play de alıp NFS gibi oyunları da oynayabilirsiniz.

Zaten yeni oyunlarda gözüm yok, onları alamam. Amacım biraz da eskiden çıkıp PlayStation'a özel oyunları deneyimlemek. PlayStation çevremde de yaygın. Yani arkadaşlarımla da oynayabilirim diye düşünüyorum. PS+ fiyatı da 60 liraymış galiba bence bayağı uygun. Tek sorun Aletin elime en erken önümüzdeki yarıyıl tatilinde geçecek olması ve ailemi ikna etme durumu.

O şekilde mantıklı yanlış hatırlamıyorsam 100 TL gibi bir şey fiyatı PS Plus extranın aylık.
Yıllık 400 TL.

PC’niz de varsa gayet mantıklı. Ama bazı oyunlar için biraz al-sat, takas, hesap kiralama vs uğraşmanız gerekecek, onun farkında olarak alın.

Biraz uğraşmak isterseniz 0-50 TL masrafla yeni oyunları çıktığı hafta oynayabilirsiniz imkansız asla değil. Ben yıllardır böyle yapıyorum.

Mesela 500 liraya oyun CD’sini alıyorsunuz ikinci el, 1-2 hafta içinde oynayıp bitirip 450-500 arasına satabiliyorsunuz kolayca. İlk haftalarda oyunlara talep çok yüksek olduğu için rahatlıkla yapılabiliyor.

Aynı şey hesap al-sat için de yapılabiliyor.

Veya doğrudan “günlük 5-10 tl” gibi bir fiyatla hesap kiralayabiliyorsunuz. Bu biraz daha pahalı oluyor yeni oyunlarda genelde.

Peki arkadaşlar, bu dualshock 5'lerin fiyatı yurt dışında nasıldır biliyor musunuz? Kardeşimle ortak olacağım için bir kol daha gerekecek. Elimdeki Xbox one s gamepadini de bağlayamam cihaza.

Mantıklı değil Pcin varsa.Çok paran yoksa hem Pc hem Ps sahibi olmak mantıklı değil bazı oyunlar geliyor zaten Pcye.Yeni nesil konsollar gelince onlardan alırsın.

Geri
Yukarı