PS5 almak mantıklı mı?

tepemrey

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar, Xbox Series S almayı düşünüyordum, sonra biraz araştırdığımda bu cihazdaki kaliteli tüm exclusive oyunların zaten halihazırda PC'de olduğunu, olmayanların ise yakın zaman içerisinde PC'ye geleceğini, Game Pass sisteminin bile PC'de olduğunu gördüm sonrasında o zaman PC toplarım ne gerek var ki Xbox'a diye düşünmeye başladım, sonrasında PS5'e baktım konsol daha yeni çıktığından dolayı şu an pek özel oyununun olmadığını gördüm, fakat ileriki zamanlarda bu özel oyunların artacağını, bu özel oyunlar PC'ye gelse bile Xbox mantığı gibi hemen değil 2-3 sene sonrasında PC'ye getireceklerini düşündüm çünkü eskiden Sony bu şekilde çalışırdı, ve bu konu hakkında internette dolaşmaya başladım ve bazı yabancı haber sitelerinde 1 sene içerisinde Ragnarok'un PC'ye geleceğini söylediklerini gördüm, madem konsollar eskisi gibi hiçbir katkı sağlamayacak PC'de olan şeylerin aynısını geç veya erken sunacaklar neden konsol alıp paramızı çöpe atalım ki o zaman? Bilgisayar toplayıp Game Pass üyesi olmak, Epic, Steam'de milyon tane oyunda gezmek varken, kısa bir süre özel oyunların çıkmasını bekleyip sonrasında onları da oynamak varken, MacBook üzerinden GeForce NOW'a girip dilediğimce her istediğimi oynamak varken, konsol almanın ne mantığı kaldı ben artık anlamıyorum bana biri anlatsın, teşekkürler, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
%700 üzerinde zam müthiş rakamlar. :D
Ben geçen sene 1.80 kuruşa Sonic adventure 2 alıcaktım 10 kuruş eksik çıktı.
Dışarı çıktım ve eve geri gelip steam’ı açtım ama keçke açmasaydım fiyatı 130 lira olmuştu…

MK11 700 TL oldu, Ubisoft oyunları fena zamlandı Steam'in avantajı kalmadı.

Bu zamlara rağmen yine PC mantıklı. Ben FIFA 23 800 TL paketi aldım. Konsolda 1399 TL idi. Yıllarca uygun fiyata ve Epic olsun bedava oyunlar oynadık. Yine de PC vazgeçilmez kullanım ömrü konsola göre çok daha uzun ömürlü.

Bu zamlara rağmen yine PC mantıklı. Ben FIFA 23 800 TL paketi aldım. Konsolda 1399 TL idi. Yıllarca uygun fiyata ve Epic olsun bedava oyunlar oynadık. Yine de PC vazgeçilmez kullanım ömrü konsola göre çok daha uzun ömürlü.

Ben o yüzden gene PC aldım çünkü istediğim fanteziyi konsolda yapamıyorum PC geniş bir alet sadece oyun oynamıyorsun her şey için var ama konsol sadece kapalı bir kutu.

Ben o yüzden gene PC aldım çünkü istediğim fanteziyi konsolda yapamıyorum PC geniş bir alet sadece oyun oynamıyorsun her şey için var ama konsol sadece kapalı bir kutu.

Bir tane ara USB kablo ile Xbox Game pad kullanıyorum. RDR 2 gibi hikayeli oyunları 102 ekran plazmadan oynuyorum. Pek konsoldan farkı kalmıyor.

Mesajlara bak delireceğim.
Bütçeniz var ise ama kast ettiğim bütçe 25.000 ve üzeri ise PC toplamak daha anlaşılır olur.
Bütçeniz bu kadar yüksek değil ise PlayStation 5 satın almak oldukça mantıklı olucaktır “Özel oyunlar PC için geliyor diyen sazanlar hemen atlamasın ama PC optimizasyonu ve PlayStation 5 optimizasyonu aynı olmuyor” .
PlayStation 5 donanımsal olarak üzmeyecek bir konsol ve üstelik PSN Plus deluxe ve extra aboneliği ile gamepass’e göre kat ve kat iyi bir oyun kütüphanesine ve avantajlara sahip.
(Not olarak bir PlayStation 5’e 20.000 lira vermeyin ya 2.el kapalı kutu sıfır alın veya bir şekilde yurt dışı getirtin)
@Gloin oğlu Gimli hocam alınmasın ona sözüm yok.
Bence de PS5 20k edecek makine değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı