PS5 almak mantıklı mı?

tepemrey

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar, Xbox Series S almayı düşünüyordum, sonra biraz araştırdığımda bu cihazdaki kaliteli tüm exclusive oyunların zaten halihazırda PC'de olduğunu, olmayanların ise yakın zaman içerisinde PC'ye geleceğini, Game Pass sisteminin bile PC'de olduğunu gördüm sonrasında o zaman PC toplarım ne gerek var ki Xbox'a diye düşünmeye başladım, sonrasında PS5'e baktım konsol daha yeni çıktığından dolayı şu an pek özel oyununun olmadığını gördüm, fakat ileriki zamanlarda bu özel oyunların artacağını, bu özel oyunlar PC'ye gelse bile Xbox mantığı gibi hemen değil 2-3 sene sonrasında PC'ye getireceklerini düşündüm çünkü eskiden Sony bu şekilde çalışırdı, ve bu konu hakkında internette dolaşmaya başladım ve bazı yabancı haber sitelerinde 1 sene içerisinde Ragnarok'un PC'ye geleceğini söylediklerini gördüm, madem konsollar eskisi gibi hiçbir katkı sağlamayacak PC'de olan şeylerin aynısını geç veya erken sunacaklar neden konsol alıp paramızı çöpe atalım ki o zaman? Bilgisayar toplayıp Game Pass üyesi olmak, Epic, Steam'de milyon tane oyunda gezmek varken, kısa bir süre özel oyunların çıkmasını bekleyip sonrasında onları da oynamak varken, MacBook üzerinden GeForce NOW'a girip dilediğimce her istediğimi oynamak varken, konsol almanın ne mantığı kaldı ben artık anlamıyorum bana biri anlatsın, teşekkürler, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden konsol almanın ayrıcalığı konsola özel oyunların konsolda olması. Şimdi Uncharted PC'ye geliyor. GoW öyle. The Last of Us ve Days Gone öyle. Daha vardır aklıma gelmeyenler. Zaten beğeneceğinin garantisi var mı konsol oyunların garantisi yok. Kendim GoW beğenmedim oynamadım. İyi oyun ben sevemedim. Güzel bir PC sistem kur yola devam. Artı PC oyunları daha ekonomik.

Geldide ne oldu PS ile aynı konfor yok sıkıntılı.

Eskiden konsol almanın ayrıcalığı konsola özel oyunların konsolda olması. Şimdi Uncharted PC'ye geliyor. GoW öyle. The Last of Us ve Days Gone öyle. Daha vardır aklıma gelmeyenler. Zaten beğeneceğinin garantisi var mı konsol oyunların garantisi yok. Kendim GoW beğenmedim oynamadım. İyi oyun ben sevemedim. Güzel bir PC sistem kur yola devam. Artı PC oyunları daha ekonomik.
Xbox Oyunları PC'de var, PS Oyunları PC'ye geliyor, Nintendo Switch Oyunları Emulator ile PC'de var, + Konsollarda Türkçe Yama olmuyor ama Konsol Oyunları + Emulatorlu versiyonlarının bile türkçe yamaları var, PC her türlü oyunlarda daha ucuz bilmiyorum artık konsollara hiç güzel gözle bakamıyorum, oyun koluyla oynamak istiyorsan al bi xbox son nesil kol bağla pcye kablosuz şekilde oyna? 4K 8K oyun deneyimi vs demişler oyun konsolu için ama bu zaten 3070 ve üzerinde gayet dlss ile oluyor ve 3070 ekran kartlı pc zaten 20K PS5 18K fiyat farkı yok, ve PS5 emin olun oyunlara para basa basa PC'den kat ve kat daha pahalıya geliyor

Geri
Yukarı