PS5 Astro's Playroom "konsol çok sıcak" hatası

Yer
Malatya
Başlıkta da dediğim gibi fazla grafik istemeyen bir oyunda "Konsol Çok Sıcak" hatası aldım, Oyunun 30. dakikasında aldım. Peki ilerleyen günlerde bu hatayı oynadığım çoğu oyun için verir mi? Yoksa bu anlık bir sorun mu?

Oynadığım oyunlar:
Battlefield 1, Battlefield 4, Battlefield 5
Call of Duty Modern Warfare 2
Grand Theft Auto V

Başlıkta da dediğim gibi fazla grafik istemeyen bir oyunda "Konsol Çok Sıcak" hatası aldım, Oyunun 30. dakikasında aldım. Peki ilerleyen günlerde bu hatayı oynadığım çoğu oyun için verir mi? Yoksa bu anlık bir sorun mu?

Oynadığım oyunlar:
Battlefield 1, Battlefield 4, Battlefield 5
Call of Duty Modern Warfare 2
Grand Theft Auto V
Hocam ben kesintisiz bir saat oynamıştım. Bende hiçbir şey olmadı. İnfamous'u 2-3 saat kesintisiz oynamıştım. Onda da bir şey olmamıştı. Sadece hafif bir fan sesi oluyor. Konsolun fan sesi nasıl ve dışarıya çıkan hava sıcak mı?

Garantiye başvurun eğer açık alanda ise.

Hocam geleli yeni oldu, sıfır ürün ve ikinci gününde aldım hatayı.
Böyle bir hatanın olmaması gerek. Konsolun durduğu yerde yeterince boşluk var mı? Eğer varsa garantiye verin. Büyük ihtimal değişim olur.

Evet hocam büyük bir boşluk var, sorun ilerlerse garantiye verebilirim.

Konsol havalandırma için yeterli alana sahip mi? Eğer dolap gibi kapalı bir yere koyduysanız hata vermesi normal.

Alanı ferah hocam.

Hocam ben kesintisiz bir saat oynamıştım. Bende hiçbir şey olmadı. İnfamous'u 2-3 saat kesintisiz oynamıştım. Onda da bir şey olmamıştı. Sadece hafif bir fan sesi oluyor. Konsolun fan sesi nasıl ve dışarıya çıkan hava sıcak mı?

Fan sesi arada artıyor ve arttığında dışarı sıcak hava veriyor. Sorunu şuna bağlıyorum; konsolu geldiği ilk gün oyunları yüklerken dinlenme moduna almamışım, yaklaşık 10-15 saat açık kalmış, sonra konsolu kapatmadan oyun açtım ve hatayı aldım. Dinlendirdikten sonra Call of Duty Modern Warfare 2'ye girdim ve yaklaşık 3.5 saat falan oyunu oynayıp bitirdim. Ve herhangi bir FPS drop veya hata almadım. Sanırım hata anlıktı. Bir dahakine dikkat ederim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam geleli yeni oldu, sıfır ürün ve ikinci gününde aldım hatayı.

Evet hocam büyük bir boşluk var, sorun ilerlerse garantiye verebilirim.

Alanı ferah hocam.

Fan sesi arada artıyor ve arttığında dışarı sıcak hava veriyor. Sorunu şuna bağlıyorum; konsolu geldiği ilk gün oyunları yüklerken dinlenme moduna almamışım, yaklaşık 10-15 saat açık kalmış, sonra konsolu kapatmadan oyun açtım ve hatayı aldım. Dinlendirdikten sonra Call of Duty Modern Warfare 2'ye girdim ve yaklaşık 3.5 saat falan oyunu oynayıp bitirdim. Ve herhangi bir FPS drop veya hata almadım. Sanırım hata anlıktı. Bir dahakine dikkat ederim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Hocam yazdayız artık konsolu hava alabilen alana koyun yatay değil dikey koyun daha sağlıklı çalışır sonuç değişmezse aynısının sıfırıyla değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı