PS5 Daha güçsüz bir konsol çıkartır mı?

PS5 Lite gibi bir sürüm hiç zannetmiyorum. Pro model de zannetmiyorum çünkü iki firma da bu nesil olması gerektiği gibi çıkardılar. PS4 döneminde PS4'ün 4K çıkış verememesi, bazı oyunlarda FPS düşmesi Xbox One'ın resmen 900P de sınırlı kalması vs şeylerden dolayı ara nesil oldu. Hele hele Xbox 2013'te yapması gereken makineyi yani One S'i 2016'da yaptı. Şimdiki nesil çok güçlü çıktı döneme göre ve her oyunculuğa hemen hemen uygun 4 tane konsol birden geldi. Hayliyle bulut tabanlı oyunculuğun yeri yapılıyorken artık tekrar tekrar konsol üretip geliştiricilerin onları tanımasıyla falan uğraşacaklarını sanmıyorum ben. AMA
1- Bence PS tarafında Slim, süper Slim model olacak. Ve bunlar sadece diskli olacak hayliyle dijital sürümün fişi çekilecek ilerleyen yıllarda. Benim görüşüm bu yönde ama bakarsınız oyunlar çok gelişir gerçekten 8K oyunculuk başlar. O zaman Pro ve Series XX gibi ara nesil olur.
2-Bilmiyorsunuz sanırım mevcut PS5'lerde coil Whine yani bobin sesi sıkıntısı var. Hem üretimi hızlandırmak hem de bunun önüne geçmek için 2022 yılında revizyon olacağı yönünde haberler okudum. Tabii performans azaltılır mı artılır mı kağıt üstünde bilemem ama oyuncunun hissedeceği bir şey olmaz ne azalışta ne artışta.

Geri
Yukarı