PS5 DualSense Kontrolcüsü PC için alınır mı?

• Konuyu başlatan 1lys
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 189
Ben Xbox kontrolcüsü öneririm çünkü dualsensin birçok özelliğini zaten PC'de kullanamıyorsunuz. 2kya Xbox kontrolcüsü alın keyfinize bakın.

Steam girdisi ile adaptive trigger dahi her oyunda olmamak koşulu ile mükemmel çalışıyor. Diğer platformlardada DSX ve DS4 kullanarak Xbox kolu gibi emule ettirebiliyorsunuz. Jiroskopu touchpadini falan Steam girdisiyle beraber sorunsuz şekilde kullanabiliyorum. DualSense kötülemek için en son söylenecek şey özellikleri çalışmıyor denmesi. Bana kalırsa ne Xbox ne DualSense 2side PC için alınmaz 3rd party daha kaliteli hall effecte sahip bir kol alırdım.

Benim DualSense alırken kurduğum mantık şu idi: Bulunduğum yerde zaten Xbox gamepad ile DualSense aynı fiyatta. Bütçe yönünden sıkıntı yok. DualSense alma durumunda özelliklerini kullanamasam dahi (ki rahatça kullanabildiğimi belirttim) bir kaybım olmayacak. Aksine, ileride çıkacak oyunlar için elimde daha kaliteli ve daha fazla özellik barındıran bir gamepad bulunduracagim. Xbox Gamepad'in pil meselesi ve DualSense'e göre malzeme ve tuş kalitesinin daha düşük olduğunu görmem de son noktayı koymama yardımcı oldu. Şu an kullanıyorum, gayet memnunum kısaca. Öyle ki şu ana kadar karşılaştığım tek sorun "sorun denilirse tabii" adaptive trigger ve haptic feedback ayarını aktifleştirdikten sonra oyunda tuşların Xbox Gamepad'e göre görünmesi oldu, bu da DualSense'in beraberinde getirdiği özellikler yanında bir hiç benim için açıkçası.

DSX üzerinden x360 yerine ds4e emule ettirip adaptive trigger açtığınızda tuş düzeninin psteki gibi gözükmesi lazım.

Steam girdisi ile adaptive trigger dahi her oyunda olmamak koşulu ile mükemmel çalışıyor. Diğer platformlardada DSX ve DS4 kullanarak Xbox kolu gibi emule ettirebiliyorsunuz. Jiroskopu touchpadini falan Steam girdisiyle beraber sorunsuz şekilde kullanabiliyorum. DualSense kötülemek için en son söylenecek şey özellikleri çalışmıyor denmesi. Bana kalırsa ne Xbox ne DualSense 2side PC için alınmaz 3rd party daha kaliteli hall effecte sahip bir kol alırdım.

DSX üzerinden X360 yerine DS4e emule ettirip adaptive trigger açtığınızda tuş düzeninin psteki gibi gözükmesi lazım.

Son olarak Xbox kolu ile DualSense arasında kalsaydım her türlü DualSense alırdım Xbox kontrolcüsüne göre çok çok üstün bir kol.

Geri
Yukarı