PS5 fanı biraz tozlanırsa sorun olur mu?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
10 aylık PS5 sahibiyim arada kapakları açıp tozunu alırım ancak bugün fanlarda hafif toz olduğunu fark ettim. Demiri sökemedim kulak çubuğunu kolonyayla hafif ıslatıp temizlemeye çalıştım ancak yine kaldı, elektrikli süpürgeye gerek duymadım hava üfleme makinesi var ancak oda tozu yine içeri atacak ancak fanı sökmek gerek diye biliyorum sizce performans etki eder mi? PS kafeler hiç temizlemiyor taş gibi çalışıyor veya cihaz toza dayanıklıdır elbet ama ne bileyim o kadar titiz kullanmaya rağmen bu kadar toz çekmesi canımı sıktı :D bu arada ısınma, fan sesi , kapanma durumu yok.

Dosya Ekleri

• IMG_3343.jpeg
    IMG_3343.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_3342.jpeg
    IMG_3342.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 26
Basit mantık düşün: Alet çalıştığı için tozlanmıyor mu? Tozlanması kadar doğal bir şey yok :D Aşırı tozlanırsa da temizlersin, olur biter.
Evet ancak fanı açmaya şuan yemedi :D birde PS4 bu kadar toz çekmiyordu bunda her tarafı açık olduğu için baya çekiyor.
Sorun olmaz, bu kadar pimpirikli olmayın.
Normalde çok takmamda bu kadar kısa sürede böyle olması şaşırttı fanıda açamadım muhtemelen 1 sene sonra temizlerim onun için sordum aslında

Evet ancak fanı açmaya şu an yemedi :D bir de PS4 bu kadar toz çekmiyordu bunda her tarafı açık olduğu için bayağı çekiyor.

Normalde çok takmamda bu kadar kısa sürede böyle olması şaşırttı fanıda açamadım muhtemelen 1 sene sonra temizlerim onun için sordum aslında

PS4'te uçak motor koruyucuları olduğu için toz çekmiyor.

Geri
Yukarı