RTX 2060 için kaç Hz monitör alınmalı?

RX570 R5 2600 sistem toplarken 240Hz monitör almayı düşünüyorum ondan sonra sistemi ileride upgrade ediceğim kafamda şu monitör var Acer KG251QDbmiipx 25" 240Hz 1ms (HDMI+Display) Full HD Fiyatı

Fiyatı uygunmuş 144Hz'ler zaten 1500TL civarında, baktığın monitör iyi ise alınabilir. 240Hz monitörler normalde 3000TL civarında olduğu için biraz fazla gibi geldi 2060 için ama bu monitörle olabilir.
Gigabyte rtx 2070 windforce - Gigabyte Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 698028933 bu ekran kartı da 2060'la aynı fiyatta neredeyse, yurt dışından alınmış ama sıfır oldugu için alınabilir.

144 Hz 1 ms mümkünse VA panel gayet ideal olacaktır.

Monitör alırken sisteminize bakMAmakta fayda var. Ne yapmak istediğinize bakmalı ve istediklerinizi hangi özelliklerin size sunduğunu ve sunulanların ne kadarına ihtiyacınızın olduğunu düşünmeniz daha faydalı olacaktır.

Matematiksel olarak biz insanlar "girdi" oluyoruz.
Bilgisayarlar "işlem/işleyici"
Monitör, Hoparlör gibi unsurlar da "çıktı" oluyor.

İnsanın kendisine hedef koyduğu bir "çıktı" olmalı. Yani "ben şu boyutta, şu çözünürlükte bir ekrandan şu hızda, şu kalitede ve karanlık odamda film izleyeceğim, bunu da 5.1 ses sistemimle, bol bass'lı olarak dinleyeceğim" gibi. Bu çıktıyı verecek ürünleri almadığınız sürece, 10 numara sisteminiz de olsa kıymeti yok, amacınıza ulaşmamış oluyorsunuz.

Benim nacizane tavsiyem, oynayacağınız oyunlar için 22-24", FreeSync'li (ya da G-Sync), 120-44Hz, 5ms'nin altında tepki verebilen, yüksek kontrast ve aydınlatmaya sahip bir monitör alınmalı. Oynanan oyundan alınan keyfi arttıracaktır. Ek olarak da kavisli ve 1440p olabilir.

240ms, yukarıda saydığım diğer şeylerden azıcık da olsa feragat etmenizi gerektiriyor. Özellikle de renk kalitesi ve kontrasttan. Ben olsam elimde kalan parayla 144Hz'i 240 Hz yapmam ama 1080p'yi 1440p yaparım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı