PS5 ile PS4 farkı nedir?

Bu soru direkt olarak çok mantıksız ve çözüm odaklı değil. Bütçeniz ve isteğiniz önemli. Belki de PS5'in artılarına ihtiyacınız yoktur. Sorunun cevabı her anlamda PS5'in daha iyi olduğu dışında olmayacaktır.

PS5 ile PS4 oyunları oynayabilirsiniz ve PS5 kontrolcüsü daha gelişmiş onun dışında SSD sayesinde oyun yüklemeleri daha hızlı.

Bende şaşırdım hocam çok bir fark yok arada fiyat çok yüksek.
Bu soru direkt olarak çok mantıksız ve çözüm odaklı değil. Bütçeniz ve isteğiniz önemli. Belki de PS5'in artılarına ihtiyacınız yoktur. Sorunun cevabı her anlamda PS5'in daha iyi olduğu dışında olmayacaktır.

Farklarını sordum biliyorum PS5'in daha iyi olduğunu sizi konuyu yanlış anlamışsınız.

Aralarında uçurum var desek yeridir. PS4'te Jaguar CPU var. PS5 ise R7 3700X dengi sayılabilecek bir işlemci kullanıyor. PS4'te HD 7870 dengi bir GPU varken PS5'te ise 10.30 Teraflops bir GPU var. RAM olarak PS4'te 8 GB GDDR5 RAM var. PS5'te ise 16 GB GDDR6 RAM var. Bir de sürücülü olanlarda 4K Blu-ray oynatıcı var. PS5'te ek olarak çok hızlı NVMe SSD var.

Aralarında uçurum var desek yeridir. PS4'te jaguar CPU var. PS5 ise R7 3700X dengi sayılabilecek bir işlemci kullanıyor. PS4'te HD 7870 dengi bir GPU varken PS5'te ise 10.30 teraflops bir GPU var. RAM olarak PS4'te 8 GB GDDR5 RAM var. PS5'te ise 16 GB GDDR6 RAM var. Bir de sürücülü olanlarda 4K Blu-ray oynatıcı var.

Çok fazla yok hocam sanki ama gene bayağı var.

Geri
Yukarı