PS5 oyunları dijital mi CD mi alınmalı?

Arkadaşlar merhaba PS5 satın aldım, oyunlarını toparlıyorum yavaştan ama kararsız kaldım mesela Dying Light 2: Stay human PS Store'de 480₺ iken CD'li versiyonu 800₺. Arada çok büyük fark var. Avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Eğer koleksiyon yapmıyorsanız ve internetiniz iyi ise dijital sürüm almanızı öneririm. Ayrıca o fiyata kaçırmayın hocam.

Hayır, konsola CD takılmaz ise oyuna giremiyorsunuz.
CD'li versyonda cdsiz şekilde de oyun alabiliyor muyuz?

Satacaksan CD satmayacaksan dijital. Ben arada çok fark yoksa CD alıyorum koleksiyonluk için ama aşırı fark var ise satmak dışında bir sebep yok almak için.
Direkt hesabı satarsa arkadaş istediği gibi dijital oyun satabilir bence onun doğrusu oyun takaslayacaksanız cd takaslamaya gerek yok derseniz dijital derim. (Kutu güzel gözüküyor derseniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu şekilde oyunları kutulayabilirsiniz.)

@stmert @Hayretinalis başka sorularınız var ise cevaplarım tam adamına denk geldiniz. :D

Vallahi merak ettiğim birkaç şey var aslında.
144Hz ekranım sıkıntı yaratır mı?
Online oynamak için ekstra para ödeme vs gibi şeyler varmış doğru mu?
Ve yurt dışında Amazon'dan alacağım fakat başka bir firma tarafından satılıyor gene de. Ürün Sony tarafından ambalajlı hiç ellemedik biz sadece satın aldık oradan diyorlar fiyatı daha yüksek tabii. Ürün geldiğinde daha önce kullanılıp kullanılmadığını anlamam mümkün mü?

@Hayretinalis
Ve yurt dışında Amazon'dan alacağım fakat başka bir firma tarafından satılıyor gene de. Ürün Sony tarafından ambalajlı hiç ellemedik biz sadece satın aldık oradan diyorlar fiyatı daha yüksek tabii. Ürün geldiğinde daha önce kullanılıp kullanılmadığını anlamam mümkün mü?
Evet mümkün.
Her PlayStation kutusunda tam açılacağı yerde bir bant tarzında şeffaf bir parça var orası kesilmiş ise açılmıştır.
PlayStation 5 120Hz destekliyor ve oldukça iyi ve ayrıca monitör 2.1 HDMI girişine sahip ise FPS kilidi olmuyor.

@Hayretinalis

Evet mümkün.
Her PlayStation kutusunda tam açılacağı yerde bir bant tarzında şeffaf bir parça var orası kesilmiş ise açılmıştır.
PlayStation 5 120Hz destekliyor ve oldukça iyi ve ayrıca monitör 2.1 HDMI girişine sahip ise FPS kilidi olmuyor.

Açan kişi tekrar bandı yapıştıramaz mı aynı banttan oraya?

Hayır yaratmaz bende yaratmadı.
PS plus gerekli.
Kutuda bir şerit var eğer o yoksa açılmıştır.

Hayır yapıştıramaz ve de ambalaj yapması gerek eğer ambalajı yoksa açılmış sayılabilir.

Hayır o şeritten bulamaz ve ekstra kendi koyamaz.
Ek olarak oyunların %99 online için abonelik gerektiriyor ama gamepass tarzı bir sistem geldi ve oyunları çok daha kaliteli.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı