PS5 oyunlarından beklentileriniz

Merhaba PS5 tanıtıldı iyi güzel vs. ancak konsolda neredeyse oynanacak oyun yok. Kimisi diyor konsolların gücünü asıl 2022'de göreceğiz yeni oyunlarla falan. Sizce hangi yıl PS5'de güzel oyunları (PS5'deki teknolojileri kullanan) oyunlar göreceğiz? Ve sizce çok aşırı bir teknoloji farkı olacak mı şaşıracak mıyız? Tahminlerinizi bekliyorum.
Konsol daha yeni çıktığı için öyle bir sürü oyun hemen çıkmaz, biraz zaman geçmesi lazım.
Mesela PS4 2013 yılında çıktı ve PS4'ün çok güzel özel oyunlarının çıkış tarihine bir bakalım.

God of War (2018) tam 5 yıl sonra çıkmış
Uncharted 4 (2016) tam 3 yıl sonra çıkmış
The Last of Us (2020) tam 7 yıl sonra çıkmış
Bloodborne (2015) tam 2 yıl sonra çıkmış
GT Sport (2017) tam 4 yıl sonra çıkmış
The Last Guardian (2016) tam 3 yıl sonra çıkmış

Özet: Sabırlı olun.

Gelmesi lazım PS oyunlarının çünkü tel platform artık düşünüğünüz kadar kazandırmıyor. Horizon az satan bir oyunmuydu? Hayır ama PC'ye geldi. Bu da tek platformun o kadar artık kar ettirmediğini gösteriyor. Gelecek artık tek bir yere özel olmaktansa her yerde oyun oynanmaya doğru gidiyor. Belki düşündüğünüz gibi tek platformun özel olmasının o kadar esprisi kalmayacak ama Sony'e daha çok kazandıracağı aşikar.

O zaman insanlar PS alma gereği duymaz. Ama Days Gone ve Horizon gibi birkaç yıl sonra gelebilir ve gelecektir de.
Zaten aynı anda çıkmıyorlar. Horizon insanlarda gazı bitince çıktı ve gayette iyi satmıştır diye düşünüyorum. Dediğiniz şey gelecek ile bayağı ters. İleriyi biraz da olsa düşünen bir firmanın hala daha bu kadar sığ olacağını sanmam.

PS4'de ilk çıktığında, of bunlar nasıl oyun lan, böyle bir oyun yok vb. diyeceğimiz oyunlarla çıkmadılar. Son senelerde çıktı Spider - Man, Last Of Us 2, God Of War vs. Benim tahminim esas 2023'de göreceğiz konsolun gücünü.

Merhaba PS5 tanıtıldı iyi güzel vs. ancak konsolda neredeyse oynanacak oyun yok. Kimisi diyor konsolların gücünü asıl 2022'de göreceğiz yeni oyunlarla falan. Sizce hangi yıl PS5'de güzel oyunları (PS5'deki teknolojileri kullanan) oyunlar göreceğiz? Ve sizce çok aşırı bir teknoloji farkı olacak mı şaşıracak mıyız? Tahminlerinizi bekliyorum.
Yeni God of War oyununu bekleyen birçok kişi var. Hiç oynamamakla beraber bu seriyi hiç sevemedim. Şu anda bana PS5 aldırabilecek sadece 3 oyun var.

1-) The Ghost of Tsushima.
2-) The Last of Us serisi.

Sanırsam bu 3 oyun içinde almaya değmez. İleride daha güzel oyunlar çıkarsa güzel olur tabi ki. Ancak bana fikrimi soracak olursanız bu sene GoW çıkmaz.

Gelmesi lazım PS oyunlarının çünkü tel platform artık düşünüğünüz kadar kazandırmıyor. Horizon az satan bir oyunmuydu? Hayır ama PC'ye geldi. Bu da tek platformun o kadar artık kar ettirmediğini gösteriyor. Gelecek artık tek bir yere özel olmaktansa her yerde oyun oynanmaya doğru gidiyor. Belki düşündüğünüz gibi tek platformun özel olmasının o kadar esprisi kalmayacak ama Sony'e daha çok kazandıracağı aşikar.
Bence Horizon'ın PC'ye gelmesinin sebebi PC oyuncularına PS aldırmak içindi. Yani şöyle düşün.

Sony: Bakın PC oyuncuları bizde böyle bir oyun var oynamak ister misiniz? Ama sevdiyseniz ikinci oyununu sadece PS'te oynayabilirsiniz.

Bunun gibi bir şey için yaptığını düşünüyorum, he belki ikinci oyunuda PC'ye çıkarabilir bu sadece bir tahmin.

Yeni konular

Geri
Yukarı