PS5 Slim şu an alınmalı mı yoksa beklenmeli mi?

Rumpelstiltsikin

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Paramedik
Herkese hayırlı günler dilerim, Trendyol üzerinden PS5 satın aldım. Aldığım ürün büyük ihtimalle Asya üzerinden. Sormak istediğim şey ise şu: PS5 malum Bilkom aracılığı ile artık Türkiye'ye gelecek. Sizce satın almış olduğum PS5 Slim'i iptal edip Bilkom'un mu getirmesini beklemeliyim yoksa aralarında herhangi bir fark yok mu?
2. sorum ise ilk defa konsol alıyorum, bazı arkadaşlarım PS5 almama gerek olmadığını PS4'ün bile beni uzun bir süre götürebileceğini söylediler, sizce haklılar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence iptal edip düz PS5 almaya çalışın. Çünkü PS5 daha sessiz ve soğuk çalışıyor ayrıca dikey tutmak için gereken stant Slim'de yok ve harici olarak 30 dolara satılıyor. Slim'in tek avantajı %30 daha küçük ve daha hafif.

Bence iptal edip düz PS5 almaya çalışın. Çünkü PS5 daha sessiz ve soğuk çalışıyor ayrıca dikey tutmak için gereken stant Slim'de yok ve harici olarak 30 dolara satılıyor. Slim'in tek avantajı %30 daha küçük ve daha hafif.

Slim istememin sebebi hem 1TB olması hem de dijital olmasıydı ve normal PS5 ile aralarında fiyat farkı olmasıydı. Kullanıcı incelemelerini okuduğumda genel olarak herkesin memnun kaldığını gördüğüm için almayı tercih etmiştim ancak daha sessiz ve soğuk çalışma olayı bayağı bir etkili olur benim için. Peki sizce normal versiyonun dijital halimi yoksa CDli versiyonunu mu almak daha avantajlı olur.
CDlerin çizilmesinden veya başlarına bir şeyler gelmesinden korkuyorum.

Slim istememin sebebi hem 1TB olması hem de dijital olmasıydı ve normal PS5 ile aralarında fiyat farkı olmasıydı. Kullanıcı incelemelerini okuduğumda genel olarak herkesin memnun kaldığını gördüğüm için almayı tercih etmiştim ancak daha sessiz ve soğuk çalışma olayı bayağı bir etkili olur benim için. Peki sizce normal versiyonun dijital halimi yoksa cdli versiyonunu mu almak daha avantajlı olur.
Cdlerin çizilmesinden veya başlarına bir şeyler gelmesinden korkuyorum.

Aralarında sadece 100 küsur GB var ve o depolama sizi kurtarmaz, harici SSD şart. Aynı fiyattaysa CD'li alın zararı yok ama fark varsa dijital+SSD almak daha mantıklı.

Aralarında sadece 100 küsur GB var ve o depolama sizi kurtarmaz, harici SSD şart. Aynı fiyattaysa CD'li alın zararı yok ama fark varsa dijital+SSD almak daha mantıklı.

Slim versiyonunu 20600 fiyatı ile satın aldım.
Normal versiyonu şu anda Amazon'da 24750 Trendyol gibi sitelerde de hemen hemen aynı aradaki fiyat farkı azımsanamayacak kadar fazla gibime geliyor. Aradaki 100 GB fazla değil gibi ancak çok fazla oyun yüklemeyi düşünmüyorum genelde hikaye tabanlı oyunları oynayıp silmeyi düşünüyorum.

Konsol konusunda hemen hemen her markada çok uzun zamandır bilgi sahibiyim. Eğer uzun ömürlü bir konsol arıyorsanız ve bütçeniz el veriyorsa Sony tarafında kesinlikle PS4'ü aklınızdan çıkartın. Çünki PS4 hem teknoloji, hem uzun ömürlülük, hem güncellik açısında PS5'in oldukça gerisinde kalıyor. PS5'i iptal etme konusuna gelecek olursak, eğer PS5 almaya karar verdiyseniz ve Slim istiyorsanız iptal etmeyin. Çünki elinize geçecek ürün de garantili olacak, sadece dil ve bazı ufak menü farklılıkları olacaktır, ki onlarda göz ardı edilebilir.

Konsol konusunda hemen hemen her markada çok uzun zamandır bilgi sahibiyim. Eğer uzun ömürlü bir konsol arıyorsanız ve bütçeniz el veriyorsa Sony tarafında kesinlikle PS4'ü aklınızdan çıkartın. Çünkü PS4 hem teknoloji, hem uzun ömürlülük, hem güncellik açısında PS5'in oldukça gerisinde kalıyor. PS5'i iptal etme konusuna gelecek olursak, eğer PS5 almaya karar verdiyseniz ve Slim istiyorsanız iptal etmeyin. Çünkü elinize geçecek ürün de garantili olacak, sadece dil ve bazı ufak menü farklılıkları olacaktır, ki onlarda göz ardı edilebilir.

İptal etmeyi kesinlikle düşünmüyorum çünkü artık PS5'e gelen oyunları bilgisayarda oynamak için beklemekten sıkıldım.
Slim almayı istiyorum hem daha ufak olmasıyla hem fiyatının daha makul bir seviyede olmasından ötürü.Ayrıca satın aldığım satıcı ürünün türkçe menü ile geldiğinden bahsediyordu ki Türkçe olmaması benim için ciddi bir sorun da teşkil etmiyor.
Ses ve soğutma anlamında ciddi bir fark yoksa Slim ile devam edeyim diyorum sizin fikriniz nedir?

İptal etmeyi kesinlikle düşünmüyorum çünkü artık PS5'e gelen oyunları bilgisayarda oynamak için beklemekten sıkıldım.
Slim almayı istiyorum hem daha ufak olmasıyla hem fiyatının daha makul bir seviyede olmasından ötürü.Ayrıca satın aldığım satıcı ürünün türkçe menü ile geldiğinden bahsediyordu ki Türkçe olmaması benim için ciddi bir sorun da teşkil etmiyor.
Ses ve soğutma anlamında ciddi bir fark yoksa Slim ile devam edeyim diyorum sizin fikriniz nedir?
Aralarında gözle görülür ciddi bir fark yoktur emin olun. Gelen ürünü iptal etmeyin alın kullanın, şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı