PS5 vs PC

Konsol oyunculuğu farklıdır. Kimisi çok sever, kimisi hiç sevmez. Karar vermeden önce PS kiralayıp size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kararınızda etken olabilir. Ben mesela PS'de oynadığım hiçbir oyunda aldığım keyfi PC'de alamadım. Buna FPS oyunları dahil. Özellikle nispeten eski oyunlarda asla hile yapılmaması çok cezbedici :) Hâlâ özlerim PlayStation'ımı. Tabii bazı oyunların PS'ye çıkmaması durumu da var ama bunun tam tersi durumları da mevcut. Karar sizin.

Konsol oyunculuğu farklıdır. Kimisi çok sever, kimisi hiç sevmez. Karar vermeden önce PS kiralayıp size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kararınızda etken olabilir. Ben mesela PS'de oynadığım hiçbir oyunda aldığım keyfi PC'de alamadım. Buna FPS oyunları dahil. Özellikle nispeten eski oyunlarda asla hile yapılmaması çok cezbedici :) Hâlâ özlerim PlayStation'ımı. Tabii bazı oyunların PS'ye çıkmaması durumu da var ama bunun tam tersi durumları da mevcut. Karar sizin.
PS3 kullanmıştım ve hala bende duruyor şuan da. 1000 TL gibi bir fiyata satıp üstüne ekleyip PS5 alacağım zaten eğer alır isem. Yani konsol oyunculuğunu seviyorum önceden deneyimlediğim bir şey.

Özel oyun seviyorsan PS5 al. Sadece Özel oyun oynarsın. Onun haricinde PC'den oynarsın. Özel oyun sevmiyorsan da PC geliştir. Bu kadar basit.
Yeni TLOU'sları, GOW'ları daha bir çok Exclusive oyunları ve bunları 60 FPS akıcı, mükemmel görüntü kalitesinde oynayabileceğimi düşününce PS5 daha yakın geliyor açıkçası. PC'm beni 2 sene daha götürür diye düşünüyorum.

Oyunların fiyatları belli. PS'e game pass gibi bir sistem gelmedikçe alınmaz bence. 10 oyun alsan cihazın parasını geçiyor.

Geri
Yukarı