PS5 vs PC

PS oyunları zaten eninde sonunda bilgisayara düşüyor, ben bilgisayar alırdım.

Sizce PS5 almak mı daha mantıklı yoksa 20 bin TL civarı bilgisayar mı? İkisinden birini alsam da oyun alacağım.
Hocam bilgisayar hazır sistem 3070'li 20000 ne indirimli bulabilirsin rahat.
3050 3060 gücüne denk PS5 bir de PS5'te oyun almak bir tane daha PS5 almaya bedel Steam'de öyle oldu ama en azından indirime giriyorlar iyi.

Hangisini alsam diye düşünmüş birisi olarak cevabım PC'den yana olacaktır. Konsol oyunculuğu "normalde" bilgisayara göre ucuz yollu oluyorken ülkemizde işler hiç böyle değil. (Normalde PS5 fiyatının eski nesil konsollara göre bile gerçekten pahalı kaldığını biliyorum. Sadece bilgisayar fiyatları için dedim.) PS5 elbette ki tasarım açısından hoş ve tabii ki de özel oyunları açısından değerlendirilebilecek bir konsol. Ancak aynı fiyata bilgisayar alırsanız RTX içeren bir sisteme rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Performansı her türlü PS5 üstü olur. Kısacası eğer özel oyunların PC'ye geç gelmesine sabırlı birisiyseniz net olarak PC tavsiye ederim.

Playstation 5 şu an bomboş bir platform, içinde Demon's Souls dışında oyun yok resmen ve o oyun da çok spesifik bir kesme hitap ediyor zaten. Şu an PC çok ama çok daha mantıklı.

Geri
Yukarı