PS5 vs PS5 DE

Hocam bu arada inşallah alırsınız forumda açtığınız konulara bakarak uzun süredir istiyosunuz inşallah alanlardan olur forumdakiler ve siz.
Teşekkürler.
Hocam böyle devam ederse Sony çok oyuncu kaybedecek. COD Cold War 700-1000 TL arası.
Bekleyip göreceğiz.
Dijital alırsan 2.el oyun pazarlamasından geri kalırsın ve dijital oyunlar acayip pahalı anca 3 5 özel günler olursa güzel indirimler oluyor. Bu arada siz daha almadınız mı yahu sürekli aynı açıklamayı yapmaktan bunaldım. 🙂 🙂 🙂
Hem stok yok hem de biraz takıntılı olduğum için doğru karar vermek istiyorum. O yüzden biraz fazla konu açmış olabilirim.

Dijital oyunlar acayip pahalı

Hocam emin misiniz?
hocam PS hits diye bir şey var oyunlar 150TL ile 84TL arası oyunlar en hit olanları: TLOU1, GoW3, GoW4, Uncharted1, 2, 3, 4, 5, ratchet & clank, rayman Legends, AC Black Flag, street Fighter 5, little big planet, infamous second son, Mortal Kombat X, ve bir sürü Dragon ball oyunu yakuza dahil

Hocam emin misiniz?
hocam PS hits diye bir şey var oyunlar 150TL ile 84TL arası oyunlar en hit olanları: TLOU1, GoW3, GoW4, Uncharted1, 2, 3, 4, 5, ratchet & clank, rayman Legends, AC Black Flag, street Fighter 5, little big planet, infamous second son, Mortal Kombat X, ve bir sürü Dragon ball oyunu yakuza dahil
Hocam ben PS5 alacak olursam o oyunları oynamak için almam, yeni nesil özel oyunları için alırım. Onların fiyatı cep yakıyor.

Hocam ben PS5 alacak olursam o oyunları oynamak için almam, yeni nesil özel oyunları için alırım. Onların fiyatı cep yakıyor.

Evet ama önce bunlar oynanıp sonra PS5 oyunları oynanılmalı bence bu oyunlar için değil mesela ben TLOU2'den önce TLOU1 oynamayı tercih ederdim ve galiba hocam her ay 200TL biriktirecekti o zaman AC Valhalla 3 ayda alınır ve 3 ayda bunlar bitse zaten aylık fırsatlar geliyor ve yaza doğru indirimler artıyor o zaman direk PS5'e çıkan oyunlar alınır.

Hiçbiri illa konsol istiyorsanız Series X veya S PS5 oyun fiyatları akıl almaz derecede en azından Xbox da abonelik sistemi var. Tabi en iyi yöntem PC+Ucuz Steam oyunları.
Oyun alamadıkdan sonra cihazın manası yok.

Hiçbiri illa konsol istiyorsanız Series X veya S PS5 oyun fiyatları akıl almaz derecede en azından Xbox da abonelik sistemi var. Tabi en iyi yöntem PC+ucuz Steam oyunları.
Oyun alamadıktan sonra cihazın manası yok.

Yahu PS4 exclusive oyunlarını oynasın önce sonra zaten bahar ve yaz fırsatları var.

Hiçbiri illa konsol istiyorsanız Series X veya S PS5 oyun fiyatları akıl almaz derecede en azından Xbox da abonelik sistemi var. Tabi en iyi yöntem PC+Ucuz Steam oyunları.
Oyun alamadıktan sonra cihazın manası yok.
Zaten PS'in yanına RX 5500 XT'li bir PC alacağım. Ayrıca konuda XSX önermeyin diye özellikle belirttim. Keşke önce bir konuyu okusanız. İndirim döneminde oyun satın alacağım. Gidip 20 TL'yi bana zarar veren sigaraya vermek yerine 7 TL'yi eğlence için harcamak bence gayet mantıklı. 200 TL bütçeyle de yeni nesil oyunlardan eski başyapıtlara kadar geniş bir kütüphaneye erişebileceğimi umuyorum.

Vatan uyuzmu neden PS5 de nin yanına 450TL'ye oyun var
Ekran Görüntüsü (486).png

PS5 oyunları çok pahalı diyen kimsenin PS5 kullandığını sanmıyorum. Ben kimsenin de liste fiyatını verdiğini görmedim oyunlara. En ekonomik çözümlerden bazılarını yazayım,

Dijital için belli forumlarda referanslı üyelerce kurulan oyun kiralama hizmetleri var. En yeni ve en pahalı oyunu günlük 6-7 liralar civarına kiralayıp bitirmek mümkün, bu 2. el denebilecek piyasadaki en az riskli yöntem. Yani bugün 450 TL olan ve 5-10 saat gameplay sunan Spiderman Miles Morales'i siz 30 TL'ye kiralayıp bitirip geçebilirsiniz. Aynı şey 20-25 saat gameplay sunan oyunlar için de geçerli ki PS oyunları genelde bu şekilde single player hikayeli oyunlar oluyor.

Bunun dışında oyunun pre-sec hakkını satın alabilirsiniz, PS Store içinde fiyatlara kıyasla çok komik fiyatlara satın alabilir daha sonra bitirip satıp 10-20 liralar civarına oynamış olabilirsiniz.

Bu yazdığım 2 yöntem her iki konsol için de geçerliydi. Diskli için +1 opsiyonunuz daha oluyor. Atıyorum bugün Demon's Souls aldınız, oynayıp bitirip +100 TL isteyerek Miles Morales ile takaslayabilirsiniz. Miles Morales'i de bitirip AC Valhalla, onu da bitirip Cyberpunk 2077 ile takaslayabilirsiniz. Günün sonunda son oynadığınız oyunu ister rafa kaldırın ister satarak oynadığınız bu birçok oyunu yok fiyatına getirin.

Atıyorum FIFA, NBA gibi her sene çıkan oyunları almak istediniz. Bu oyunları al-sat yapmak mantıksız olacağı için bir arkadaşınızla bu oyunları kardeşlik sayesinde yarı yarıya ödeyerek kalıcı olarak satın alablirsiniz.

Yani hiç kimse 600 liraya çıkan oyunun 300 liraya düşmesini ya da 1-2 yıl bekleyip PS Plus ile verilmesini falan beklemiyor. PS tarafındaki bu oyun piyasası PC'dekinden daha ucuz oyun oynama imkanı sunuyor oyunculara.

Yeni konular

Geri
Yukarı