PS5 yeni çıkacak oyunlar için güçsüz mü?

Aslında yorumlamam Türkiye'yi baz alarak ve forumda sürekli kütüphaneden vuran kişilere ithafendi. Çok güzel açıklamışsın. Sürekli kütüphaneden vurulmasına karşı bir açıklama yaptım sadece. Onun haricinde ben Xbox kullanmadığım için tamamen işlevini bilmemekle birlikte, araştırmalarıma göre Xbox'un ekstra "ne gibi özellikleri var" diye bir sonuç çıkartamadım. TV kullanımı elbette daha fazla konfor sağlayacaktır fakat sırf TV'den yayılarak oynayabilmek için 20 bin TL'nin üstünde para verilir mi? Burası yurt dışı değil neticede 1 haftalık maaşımızla Xbox alamıyoruz. Bu yüzden konsol alıyorsam eğer bana özel bir şeyler sunması lazım. Bunu da PS sunuyor, Xbox'un sunduğunu PC'den alabiliyorum zaten.

Aynı durum PS Plus içinde geçerli. İlla ki bir süre sonra mağazayı kullanma ve yeni oyunlara sahip olma isteği oluşacak.
En azından şuanda series s ile ps5 arasında görüntü olarak devasa bir fark yok ve series s 10 bin lira. Teraflops 4 değilde 6 bilemedin 5-5,5 olsaydı xbox için durum daha iyi olacaktı xbox un yaptığı tek hata ekran kartının gücünü x e göre fazla aşağıda tutması ama zaten series s f/p ürünü ve buna rağmen bir çok oyun qualty mod da cok iyi çalışıyor mesela alan wake 2. Xbox sadece x e özel oyun çıkartsa bazı sorunlar çözülebilir ama zaten konsol özel oyunu çıkartmıyor xbox.
Evet 1 hafta değil ama 1 aylık maaş ile series s+1 senelik gamepass alınıyor. Bana göre de 22 bin lira bir konsol için fazla çok fazla bir fiyat. Yukarıda da yazdığım gibi bu sizin oyun zevkiniz oyun alışkanlıklarınız ile ilgili ve ne kadar para vereceğiniz ile alakalı bir durum.

En azından şuanda series s ile ps5 arasında görüntü olarak devasa bir fark yok ve series s 10 bin lira. Teraflops 4 değilde 6 bilemedin 5-5,5 olsaydı xbox için durum daha iyi olacaktı xbox un yaptığı tek hata ekran kartının gücünü x e göre fazla aşağıda tutması ama zaten series s f/p ürünü ve buna rağmen bir çok oyun qualty mod da cok iyi çalışıyor mesela alan wake 2. Xbox sadece x e özel oyun çıkartsa bazı sorunlar çözülebilir ama zaten konsol özel oyunu çıkartmıyor xbox.
Evet 1 hafta değil ama 1 aylık maaş ile series s+1 senelik gamepass alınıyor. Bana göre de 22 bin lira bir konsol için fazla çok fazla bir fiyat. Yukarıda da yazdığım gibi bu sizin oyun zevkiniz oyun alışkanlıklarınız ile ilgili ve ne kadar para vereceğiniz ile alakalı bir durum.

Biri için konsola emülatör kurulması önemliyken, başka biri için özel oyunlar önemlidir. Kimin ne beklentisi olduğu önemli, bu ülkenin şartlarıyla da arkadaşın da dediği gibi Xbox maalesef gamepass aleti gibi gözüküyor. Mesela yurt dışında arkadaşın dediği gibi PC'leri olan oyuncular koltukta yayılıp Xbox'ından oynar ve özelliklerini kullanabilir fakat burada bu pek mümkün değil, bana göre belirgin özellikleri o kadar para vermeye değmez olarak görünüyor ama PS'nin özelliklerini ona sahip olmadan kullanamam. Bilgisayarım yoktur, konsol almak istiyorumdur, bütçem azdır, PS özel oyunları ilgimi çekmez, pilli kolla oynarım diyorsam gider Xbox + Gamepass alır oyuna da para vermez oyunumu oynarım. Bu yüzden "gamepass aleti" olarak nitelendiriliyor. "Bunda şu şu özellikler var o yüzden almalıyım." diye söylendiğini pek görmedim. (En azından forumda) PS tarafına baktığınızda almak için farklı farklı sebepler sunulabiliyor.

Biri için konsola emülatör kurulması önemliyken, başka biri için özel oyunlar önemlidir. Kimin ne beklentisi olduğu önemli, bu ülkenin şartlarıyla da arkadaşın da dediği gibi Xbox maalesef gamepass aleti gibi gözüküyor. Mesela yurt dışında arkadaşın dediği gibi PC'leri olan oyuncular koltukta yayılıp Xbox'ından oynar ve özelliklerini kullanabilir fakat burada bu pek mümkün değil, bana göre belirgin özellikleri o kadar para vermeye değmez olarak görünüyor ama PS'nin özelliklerini ona sahip olmadan kullanamam. Bilgisayarım yoktur, konsol almak istiyorumdur, bütçem azdır, PS özel oyunları ilgimi çekmez, pilli kolla oynarım diyorsam gider Xbox + Gamepass alır oyuna da para vermez oyunumu oynarım. Bu yüzden "gamepass aleti" olarak nitelendiriliyor. "Bunda şu şu özellikler var o yüzden almalıyım." diye söylendiğini pek görmedim. (En azından forumda) PS tarafına baktığınızda almak için farklı farklı sebepler sunulabiliyor.
Oyun fiyatları xbox ta daha iyi illaki bir şey arıyorsanız. Tekrar servis ile yetinecekseniz ps+ta öyle yetersiz. Özel oyunlarla Şahsen ilgilenmiyorum, konsol almak istedim ve maddi durumuma göre xbox series s aldım, oyun oynamak için. Xbox mağazasında da bir çok oyunum var. Tekrar şuanda ps5 ile series s arasında öyle aman aman Bi fark yok, Ps5 4k destekliyor xbox 1080p ve 2k onun disinda grafiklerde öyle çokfark yok. Ps5 oyunlarını oynamak amacınız ise zaten ps5 alırsınız, ama sony oyunları da er yada geç pc ye çıkıyor. Ona bakarsanız 22-25 bin liraya pc alınıyor. Birde sanki ps kolu şarj gerektirmiyor...😀

EA Play, Starfield, remnant 2, yakuza serisi, Football Manager, Persona serisi, Doom serisi, Fallout serisi, Ubisoft'un oyunları, A Plague Tale requiem, Minecraft, Bannerlord, Lies of P, Cities Skylines 2, no man's sky, Forza serisi, Monster hunter Rise, hollow Knight, celeste, Crusader Kings 3, Injustice 2, Mortal Kombat 11, Microsoft Flight Simulator, Amnesia serisi, Atomic Heart, Deep rock galactic, dishonered serisi, Halo serisi... Neyse yoruldum bir sürü önemli oyunu atladım bile yazarken, aynen interaktif film Uncharted ve TLOU daha iyi 😃 God of War ve Spider-Man dışında (ki o da Arkham Knight'tan çakma ama hadi olsun) saygı duyduğum bir tane PS oyunu yok.

Saydığın bütün oyunlar TLOU ve Uncharted seviyesinde değil. Bu 2 oyuna laf etmeniz senin oyunlardan anlamadığınızı gösterir. PS Plus bu kütüphanenin içinden geçiyor kusura bakma 😂

Bu tarz yorumları yaparken PC'deki en üst donanımı düşünerek konuşmamak gerekiyor. İnternette steam kullanıcılarının kullandığı ekran kartları ve yüzdeleri mevcut. Şuan %6 ile RTX 3060 1. sırada. Ardından %4 ile GTX 1650 geliyor kullanım oranı olarak. RTX 4090 gibi kartların olduğu bir dönemde oyunlar çok daha iyi grafiklerle tabi ki çıkabilir ancak bu oyunları pc kullanıcıları dahil çok küçük bir azınlık oynayabilir.

Saydığın bütün oyunlar TLOU ve Uncharted seviyesinde değil. Bu 2 oyuna laf etmeniz senin oyunlardan anlamadığınızı gösterir. PS Plus bu kütüphanenin içinden geçiyor kusura bakma 😂
Bence de Tlou ve Uncharted daha iyi oyunlar ama bu oyuncuya göre değişir bence. Rpg seven adam fallout fanıyken aksiyon ağırlıklı seven adam fallout u sevmeyebilir.

Bence de Tlou ve Uncharted daha iyi oyunlar ama bu oyuncuya göre değişir bence. Rpg seven adam fallout fanıyken aksiyon seven adam fallout u sevmeyebilir.
Ayrıca Yakuza serisi de en az tlou kadar kalitelidir.

Son düzenleme:
Oyun fiyatları xbox ta daha iyi illaki bir şey arıyorsanız. Tekrar servis ile yetinecekseniz ps+ta öyle yetersiz. Özel oyunlarla Şahsen ilgilenmiyorum, konsol almak istedim ve maddi durumuma göre xbox series s aldım, oyun oynamak için. Xbox mağazasında da bir çok oyunum var. Tekrar şuanda ps5 ile series s arasında öyle aman aman Bi fark yok, Ps5 4k destekliyor xbox 1080p ve 2k onun disinda grafiklerde öyle çokfark yok. Ps5 oyunlarını oynamak amacınız ise zaten ps5 alırsınız, ama sony oyunları da er yada geç pc ye çıkıyor. Ona bakarsanız 22-25 bin liraya pc alınıyor. Birde sanki ps kolu şarj gerektirmiyor...😀

Hangi oyunların fiyatları daha iyi? Popüler birkaç oyuna baktım hepsi aynı. Xbox'ın koluyla PS kolunu kıyaslamayı düşünmüyorsundur umarım, dualsense faktörü bile tercih edilmesi için bir sebep. Eğer yeterli bir bilgisayarın yoksa ve söylediğin gibi maddi durumun pek yeterli değilse tam tercih edilecek bir konsoldur. Konsol güzel olabilir, güçlü olabilir fakat bu işin duayeni PS'dir. Tekelleştirmeye de gerek yok, durumun neye yetiyorsa, beklentin neyse onu alırsın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar aklım bunaldı bazı yerlerde PS5 güçsüz diyorlar doğru mu? Şimdi malum GTA 6 çıkacak 60 FPS oynatmaz mı kalite modunda? PS5'e gelecek her oyun sabit 60 FPS diye biliyorum.
Kalite modunda zaten 30 fps oluyor dostum. Performans modunda 60 fps rahat olur.

Eskiden olsa ps derim ancak ps5 şu an bence alınmaz bir üst modeli beklesekte fiyatı 4070 ti sisteme yakın olacağı için her türlü PC :) şu da bi gerçek gta çıktığında hemen pc gelmez.

Geri
Yukarı