PS5'i 1080P'de kullanmak

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar PS5 alacağım ama aklımda korkutan bir soru işareti oluştu. Bazı arkadaşlar önceki konularda beni korkuttu yani başka birilerinin açtığı konularda.
PS5 1080P üzerinde görüntü vereceği için bende kaç FPS alır?
2- 1080P üzerinde görüntüde ve grafik kalitesinde bozukluk olur mu ve kalite düşmesi?
3-Bende PS3 varken 1080P televizyonda 720P verdiği için görüntü kötü oluyordu yani televizyonun alt ve üst kenarlarından görüntüyü kırpıyordu. Bunda öyle bir şey olur mu?
4-PS4 Pro modelinde upscale ve super sampling gibi olaylar varmış, bu da öyle bir şey yapar mı?
Yani görüntü normal 1080P'den güzel gözükür mü? Ekrandan kırpar mı?

Anlayan arkadaşlar bu sorularıma tek tek cevap verirse çok memnun olurum.
4K bir TV yok bende.

PS5 1080P üzerinde görüntü vereceği için bende kaç FPS alır?
Oyunda seçenek yoksa ki çoğunda yok, aynı FPS'yi alırsınız.
2- 1080P üzerinde görüntüde ve grafik kalitesinde bozukluk olur mu ve kalite düşmesi?
Olmaz.
3-Bende PS3 varken 1080P televizyonda 720P verdiği için görüntü kötü oluyordu yani televizyonun alt ve üst kenarlarından görüntüyü kırpıyordu. Bunda öyle bir şey olur mu?
Deneyince görürsünüz.

Yani PS5 alıp 4K'da oynamayacaksan alma bende 4 Pro al veya varsa onla devam et.
Ocak ayında vergiler düşecek o zaman akın yanında da monitör alın bence 4K uyumlu.

Yani PS5 alıp 4K'da oynamayacaksan alma bende 4 Pro al veya varsa onla devam et.
Ocak ayında vergiler düşecek o zaman akın yanında da monitör alın bence 4K uyumlu.

Yani eski nesil almayacağım ama kimi arkadaşlar sorun olmaz demiş kimileri ise gömmüş.
Arkadaşlar çok objektiflikten ziyade lütfen basit düşünür müsünüz?
Evet ben de biliyorum 1080P cihazı olmadığını ama 1-2 yıl böyle kullanacağım şartlar yüzünden.

PS5 1080P'de çalışır fakat hiç zevk alamazsınız ve konsola hakaret etmiş olursunuz.

Zevk alamam mı?
Bildiğim kadarıyla Sony 1080 ve 4K koymuştu ve 2K yok.
Yani 1080'İ koyduğuna göre zevk alacağız bence.
PS3'teki gibi olmazsa güzel olur görüntüyü alttan ve üstten kısmasın da .
Hiç bir sorun olmaz 1080P.
Yani öyle diyorsanız umarım olmaz.
Peki şuna ne diyorsunuz ?
Ben PS3'ü verebildiği kaliteden üst bir TV'de kullandım.
Bunu ise verebildiği kaliteden düşük bir TV'de kullanacağım.
Bu sefer hiçbir sorun olmazsa güzel olur.

Yani eski nesil almayacağım ama kimi arkadaşlar sorun olmaz demiş kimileri ise gömmüş.
Arkadaşlar çok objektiflikten ziyade lütfen basit düşünür müsünüz?
Evet ben de biliyorum 1080P cihazı olmadığını ama 1-2 yıl böyle kullanacağım şartlar yüzünden.

İlla yeni nesil istersen Xbox Series S al en azından çok daha ucuz sonra fırsat bulduğunda satıp PS5'e geçersin.

Hayır hiçbir sorun olmaz kırpma da olmaz hatta aksine YouTube ve Reddit üzerinde içeriklerini bulabilirsiniz, 1080P 120 FPS CoD: Cold War gibi veya yeni nesil oyunlarda (spider-man miles morales) RTX açıkken 4K 60 FPS olmadığı gibi 1080P'de RTX açık 60FPS ile yolunuza bakabilirsiniz. Keyfinizi de kaçırmaz :)

1080p monitör ile Series X kullanıyorum ve sorun yok, PS5 ile de olmaz yüksek ihtimalle.
Hayır hiçbir sorun olmaz kırpma da olmaz hatta aksine YouTube ve Reddit üzerinde içeriklerini bulabilirsiniz, 1080P 120 FPS CoD: Cold War gibi veya yeni nesil oyunlarda (spider-man miles morales) RTX açıkken 4K 60 FPS olmadığı gibi 1080P'de RTX açık 60FPS ile yolunuza bakabilirsiniz. Keyfinizi de kaçırmaz :)
Öyle bir seçenek yok Miles Morales'de. Cold War'u bilmiyorum. İki seçenek var: Fidelity ve performance. 4K 60 ile 4K 30 RT açık. @ADumbledore

Yeni konular

Geri
Yukarı