PS5'in çıkışı PS4'ün piyasasını etkiler mi?

2.el alacaksanız bekleyin derim. PS4'ün fiyatını artacağını sanmıyorum. Gelince belki PS4'de düşüş yaşanabilir. Ama düşmeme ihtimali de vardır.

Bildiğim kadarıyla iPhone 12'nin çıkışıyla beraber yurt dışında iPhone 11'in fiyatı 100 dolar azalmıştı ama bizim ülkemizde herhangi bir indirim yansımamıştı. Yani aynı durum PS4'de de olacaktır, düşeceğini pek sanmıyorum.

Yakın zamanda PS4 alma gibi bir planım var. İkinci el Slim kasa ya da fat kasa alacağım. Ya da sıfır bir şekilde Slim 500 GB'lık kasayı satın alacağım. Şu an sıfır piyasası bana göre oldukça yüksek. İkinci el piyasasının fiyatları da yavaş yavaş artmaya başlıyor. Sizce PS5'in çıkışı ile PS4 konsollarının fiyatları iner mi? PS5 çıkarsa PS4'lerin fiyatları iner diye düşünmek zararıma mı olur?

Bence tam tersi olur herkes PS4'e yöneleceği için fiyatları artar. Eğer PS4 alacaksan Pro alman daha iyi. Last of Us 2 gibi oyunlar oynarken Pro daha iyi.

Bence ps4 fiyatları artacak, sonra ps5 çıkınca eski haline geri indirecekler.
PS5 almak için ucuza verecek nadir insanlar olacaktır bunlardan biriyle karşılaşırsan olabilir. Ülkede ikinci el sıfırdan pahalı genel olarak:)
Çünkü herkes malını tertemiz kullanır ya, zamanında 2000 verdiyse şimdi kesin 2600'e satar.

Bence tam tersi olur herkes PS4'e yöneleceği için fiyatları artar. Eğer PS4 alacaksan Pro alman daha iyi. Last of Us 2 gibi oyunlar oynarken Pro daha iyi.
Zaten cihazı alma sebebim neredeyse Last Of Us serisi diyebilirim. Pro grafiksel açıdan daha güzel bir görüntü sunuyor fakat çok daha pahalı.

Yakın zamanda PS4 alma gibi bir planım var. İkinci el Slim kasa ya da Fat kasa alacağım. Ya da sıfır bir şekilde Slim 500 GB'lık kasayı satın alacağım. Şu an sıfır piyasası bana göre oldukça yüksek. İkinci el piyasasının fiyatları da yavaş yavaş artmaya başlıyor. Sizce PS5'in çıkışı ile PS4 konsollarının fiyatları iner mi? PS5 çıkarsa PS4'lerin fiyatları iner diye düşünmek zararıma mı olur?
Kardeşim bence hiç PS4 alma, PS5 çıktıktan 1-2 sene sonra PS5 al. Çünkü artık PS4'ün bir anlamı kalmayacak, bak mesela ben de öyle düşünüyorum.

Geri
Yukarı