Psikaytriye gitmek pilotluğa engel mi?

c9inf

Hectopat
Bundan 2 yıl önce psikiyatriye gitmiştim. Ailemin baskıcılığı ve çevremden dolayı sürekli kafam bulanıyordu ve derslere odaklanamıyordum. Psikiyatriste anlattığımda bana ritalin verdi, işe yaramazsa antisepresan vereceğini söyledi. Evet, antidepresan istedim ama onun da işime yaramadığını görüp bıraktım. Toplam ilaç kullanımım 2 kutuyu geçmez ve hastalık tanısı koyulmadı diye biliyorum (yani en azından e-Nabız'da göremedim). Şu anda da çok kötü derecede sosyal anksiyete yaşıyorum ve psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum. Pilotaj okumak istiyorum ama bu durumun bana zarar vereceğinden endişeliyim. Bu konuyu bilen biri yardımcı olabilir mi?
Toplamda 4 kere psikiyatriye gittim 1 muayene 3 kontrol. e-Nabız'da görünüyor, başka da psikiyatri geçmişim yok.

Kırmızı reçete ilaçlar tercih ediliyor genelde uyuşturucu içerikli ilaçlar hepsi etkisi olacaktır.

Psikiyatride kırmızı reçete ilaçlar kullanılır yani bu ilaçlar genellikle uyuşturucu içerikli olur. Kişiyi tedavi ederken bir yandanda normalden uzaklaştırabilir bu ilaçlar. Yani bu ilaçlar zorunlu olarak mecburi kullanılır ve birçok şeye engel olabiliyor sağlık raporunda. Ayrıca konudan bağımsız olarak pilotaj lisansı almanız gerekiyor 2 milyon ücret ödüyorsunuz bana da işe girmeden önce.

Psikiyatride kırmızı reçete ilaçlar kullanılır yani bu ilaçlar genellikle uyuşturucu içerikli olur. Kişiyi tedavi ederken bir yandanda normalden uzaklaştırabilir bu ilaçlar. Yani bu ilaçlar zorunlu olarak mecburi kullanılır ve birçok şeye engel olabiliyor sağlık raporunda. Ayrıca konudan bağımsız olarak pilotaj lisansı almanız gerekiyor 2 milyon ücret ödüyorsunuz bana da işe girmeden önce.

Teşekkürler

Kırmızı reçeteli ilaçlar kullanırsanız maalesef engel olur ancak herhangi bir psikolojik hastalık geçirmiş, bu tür ilaçlar ile geçmişi olan bir yakınınız, tanıdığınız varsa ilacı onun üzerine yazdırabilirsiniz. Pilotluk vb. gibi meslekler hedeflemiyorlarsa.

Kırmızı reçeteli ilaçlar kullanırsanız maalesef engel olur ancak herhangi bir psikolojik hastalık geçirmiş, bu tür ilaçlar ile geçmişi olan bir yakınınız, tanıdığınız varsa ilacı onun üzerine yazdırabilirsiniz. Pilotluk vb. gibi meslekler hedeflemiyorlarsa.
Hocam 2 kere ilaç satın aldım maalesef. Ama e-Nabız'a girdiğimde satın alım bilgisi gözükmüyor. Psikiyatrik hastalık da gözükmüyor. Raporlarda da psikiyatriye dair hiçbir şey yok. Ne dersiniz şansım var mı?

Toplamda 4 kere psikiyatriye gittim 1 muayene 3 kontrol. e-Nabız'da görünüyor, başka da psikiyatri geçmişim yok.
Şu yüzden şansınızın olduğunu düşünmüyorum (ilaçtan bile bağımsız), ilaç geçmişini illaha ki kurcalayacaklardır, sana da bu yönden sorular sorulacaktır. Tabii siz yinede şansınızı deneyin ama unutmayın gül gibi sağlık geçmişi olan insanlar bile bazı sebeplerden elenebiliyor.

Özellikle Germanwings kazası sonrası şirketler bu konuda daha titiz.

Şu yüzden şansınızın olduğunu düşünmüyorum (ilaçtan bile bağımsız), ilaç geçmişini illaha ki kurcalayacaklardır, sana da bu yönden sorular sorulacaktır. Tabii siz yinede şansınızı deneyin ama unutmayın gül gibi sağlık geçmişi olan insanlar bile bazı sebeplerden elenebiliyor.

Özellikle Germanwings kazası sonrası şirketler bu konuda daha titiz.
Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı