Psikiyatri Sicili Pilotluğa Engel mi?

Öncelikle bir pilottan önce sen bir insansın. İnsan olarak sağlığın iyi değilse zaten bir pilot olarak hiç olamaz. Ailen bu konuda biraz yanlış düşünüyor bence. İlaçların fiyatını bilemem maalesef. Reçeteli olursa büyük oranda ücretsiz temin edersin.
Ailemin sigortası yok. Bağkur ile ödeme gerçekleşiyor.

Ailemin sigortası yok. Bağkur ile ödeme gerçekleşiyor.
Onların hepsini doktorla görüşmen gerekiyor maalesef. Benim bir bilgim yok. Zaten tedaviye başlamadan önce doktorla enine boyuna maddi manevi her boyutunu konuşup öyle hareket etmende fayda var.

Yardımınız için sağolun. Herhangi bir gelişme olursa bu konu üzerinden belirteceğim.
Mutlaka belirt. Ya mesajımı cevapla ya da beni etiketle ki gözden kaçmasın görebileyim yardım edebileyim. Kötü haber verdiğim için kusura bakma ama hata yapmanı istemem bu hayatta.

Sizce doktora ne tür sorular sormam gerek?
Aklına gelen her şeyi. Hiç ayıp olur mu kızar mı vs. diye düşünme. Onun işi bu. Hayatında ne gibi kısıtlamalar yaşayacağını, nelerin sana engel olacağını, geleceğini ne kadar etkileyeceğini hepsini sor.

Bu konuda bilgim yok ama dikkat eksikliği varsa pilotluk gibi sürekli dikkat gerektiren bir mesleğe sahip olabileceğini düşünmüyorum.
Dikkat eksikliği zaten başına dert olacak arkadaşımızın ama kayıtlı bir tedavi zaten daha başlamadan önüne engel çıkaracaktır.

Geri
Yukarı