Psikoloğa nasıl gidilir?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Devlete psikoloğa gitmek istiyorum. Beni bilen bilir her olayı kafaya takarım kafam boşken de hep aklıma eski bir olay gelir. Bunun için gitmek istiyorum. Giden var mı? Yardımcı olurlar mı?

İlaçlık bir durumum olmuyor hocam ve ben psikoloğa gideceğim, psikiyatriste değil.
İstediğine git, polikinlik fark etmez sana direkt ilaç verirler devlet hastanesinde, bir de takıntılıyım demişsin, eskiden bende takıntıdan gittim günde 5 ilaç içerken buldum kendimi, o ilaçları da bıraktım oraya gitmeyi de, ben kendimi tedavi ettim ancak çoğu kişi oraya gitmek zorunda kalıyor maalesef.

Hocam nası bi takıntıydı?
İstediğine git, polikinlik fark etmez sana direkt ilaç verirler devlet hastanesinde, bir de takıntılıyım demişsin, eskiden bende takıntıdan gittim günde 5 ilaç içerken buldum kendimi, o ilaçları da bıraktım oraya gitmeyi de, ben kendimi tedavi ettim ancak çoğu kişi oraya gitmek zorunda kalıyor maalesef.

Devlete psikoloğa gitmek istiyorum. Beni bilen bilir her olayı kafaya takarım kafam boşken de hep aklıma eski bir olay gelir. Bunun için gitmek istiyorum. Giden var mı? Yardımcı olurlar mı?

Merhaba ilk önce psikiyatriste gitmelisiniz ondan sonra gerekli görürse ve hastanede psikolog varsa sizi yönlendirebilir. Açıkçası psikiyatristle psikolog arasında sadece birisinin doktor olması ve ilaç vermesi gibi bir fark var. Onun dışında ikisi de terapi yapabilirler eğer eğitimini almışlarsa. Şunu da söyleyeyim, devlet hastanesindeki psikologlar genellikle bdt vb. eğitimleri almamış kişiler. Üniversiteden mezun olduklarında kimse terapi eğitimi almış bir şekilde mezun olmuyor, yani üniversite dışında öğreniyorlar.

Hocam nası bi takıntıydı?
OKB işte, sürekli tekrarlamalar vesaire ileri dereceydim ben, mesela bir şişeye vurmazsam içimde kalır 100 metre bile olsa geri döner vurup giderdim, yani kendi içimde bitirdim bu takıntıları iyi ki bitirmişim, hayat kalitem arttı, ancak normal insanlardaki gibi yine az takıntı var ama bunlar o takıntıların yanında hiçbir şey.

Geri
Yukarı