Psikolojim bozuldu

Luuks

Hectopat
Merhabalar, arkadaşlar ben ödevlerimi eksiksiz yapıyorum ve sınavlarda da elimden geldiğince gayret ediyorum fakat çok iyi sonuç elde edemiyorum (100-200 kişide sıralamam 20-25 oluyor). Ancak benim asıl dert ettiğim nokta babam çalışmıyorsun diyor, beni hep başkalarıyla karşılaştırıyor (şu şöyle yapmış, şu hem evinde kardeşine bakıyor hem ders çalışıyor gibi) ve her açığımı bulduğu zaman direkt yüzüme söylüyor, haliyle ben de çok üzülüyorum. Nasıl psikolojimi düzeltebilirim veya nasıl babamı mutlu edebilirim.

Elinden geleni yapıyor ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getiriyorsun. Ancak neden baban çalışmadığını söylüyor yahut hangi anlarda dile getiriyor bunu?

Hocam çok takmayın, madem babanız hep açıklarınızı yüzünüze vuran size destek vermeyen birisi, sallayın gitsin. Dersleriniz hakkında ne dediğini umursamayın, onu mutlu etmek için çabalamayın kendiniz için çabalayın, iyi veya kötü not almanız babanızı değil sizi etkiliyor. Siz yeter ki elinizden geleni yapın, yapabileceğinizin en iyisini yapın, istediğiniz sonucu alamasanız bile en azından çalıştım, elimden geleni yaptım dersiniz.

Elinizden geleni yapıp da babanız sizi yeterli görmüyorsa bu onun mükemmelliyetçi olduğunu gösterir. Takmayın bu konuyu ve kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle devam edin. Gerekirse konuşun hatta en kısa zamanda konuşun çünkü bu durum gittikçe psikolojinizi bozar. 🙏🙏

Yaşadığın sorunu eminim çoğu kişi karşılaşmıştır. Babanda kendince çocuğum iyi yere gelsin diye düşünerek yapıyor. Bakış açılarınız farklı oluyor. Sen çalış ve yoluna devam et. Vicdanında rahatsa sorun yok demektir.

Merhabalar, arkadaşlar ben ödevlerimi eksiksiz yapıyorum ve sınavlarda da elimden geldiğince gayret ediyorum fakat çok iyi sonuç elde edemiyorum (100-200 kişide sıralamam 20-25 oluyor). Ancak benim asıl dert ettiğim nokta babam çalışmıyorsun diyor, beni hep başkalarıyla karşılaştırıyor (şu şöyle yapmış, şu hem evinde kardeşine bakıyor hem ders çalışıyor gibi) ve her açığımı bulduğu zaman direkt yüzüme söylüyor, haliyle ben de çok üzülüyorum. Nasıl psikolojimi düzeltebilirim veya nasıl babamı mutlu edebilirim.
Babanızı takmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı