Psikolojim bozuldu

Hiçbir sebep yokken depresyona girmişsen -bir şeyler tetiklemiş olabilir, depresyona girecek kadar büyük bir sebep yoksa- ergenliktendir çok yüksek ihtimal. Hormonlar etkiler böyle şeyleri, depresyona da yatkın olunur o yaşlarda, çok normal. Bu tür cevaplara sinirlenilmesi, ergene ergen denmesi de sinir bozar, o da normal. Hava almak iyi gelebilir, kafa dinle sakin bir yerde. Depresif şarkılar dinleyip iyice bozma durumu, duygularını kontrol etmeyi öğren.

Ek olarak söyleyeim, başta söylemek istemedim. Artık herkes ben bipolarım, dengesizim bilmem ne diyor, öyle her dengesiz olan, arada depresyon yaşayan bipolar olmuyor. Lise 2'de ben de ağır bir depresyon yaşamıştım, yaşım 17'ydi, ben okulun başlarında yaşamıştım ilk yazılılardan sonra ve komple okulu bırakmıştım. Psikolojik bir problem de her zaman ihtimal dahilinde. Ama dediğim gibi kime sorsanız zaten muhtemelen bipolardır, sözde bipolar veya bir psikolojik rahatsızlığı vardır. Herkes deli olma heveslisi. Hemen benim de psikolojik rahatsızlığım var, ben de odur diye düşündüm deme, Google'dan da semptomlarına bakma.

Son düzenleme:
Merhaba, bende birkaç yıldır aynı durumdayım durumunuzu çok iyi anlayabiliyorum. Maalesef depresyon evresine girmişsiniz, büyük ihtimalle ergenlik dönemine bağlı bir depresyon. Eskiden sevdiğiniz şeylerle uğraşın ne kadar sıkıcı gelse bile yapmaya çalışın üzerine gidin, başarılı olduğunuz konulara odaklanın, onları daha sık yaparak kendinizi az da olsa mutlu hissettirirsiniz.

Bir şeyler yapmak için mutlu olmayı bekleme. Hatta mutlu hissetmek gerektiğini bekleme. İnsan mutlu olmak için değil hayatta kalmak için yaratılmıştır. Mutlu olmayı çok gerekli gördüğümüz için mutsuzluktan çok etkileniyoruz. Mutlulukla veya mutsuzlukla derdi olmayan insanı hiçbir sorun etkilemez. Canın istemeye istemeye de olsa günlük rutinlerini bozmazsan kısa sürede kısır döngüden çıkarsın. Psikiyatriye gitme.

Olabilir hocam. Yukarıda dediğim kız arkadaşta sevgili manasında değil bu arada.
Bence psikolojik destek alman gerekiyor. Ne kadar faydalı olur? Bilemiyorum ancak ciddi psikoloji bozukluğu var.

Selamlar, iyi geceler. Umarım dalga geçecekler olmaz. Toxic'lik yapacak ve dalga geçecekler gelmesin. Kaldıracak halim kalmadı artık sizlere. Başka zaman artık. Konuya dönecek olursak ben 16 yaşındayım. Lise 2 öğrencisiyim. Okulumu yeni değiştirdim. Konumuz şu ki artık önceden çok severek yaptığım şeyler dahil her şeyden sıkıldım gibi geliyor. Çok halsizim artık. Psikolojikmen çöktüm. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Her gün dışarıya arkadaşlarımla çıkıyorum ama dediğim gibi her şey boş geliyor artık. Ve bulunduğumuz yer küçük bir yer olduğundan yapacak aktive de 0. Nedenini bilmediğim bir şekilde morallerim 0, her şeyden sıkıldım. Sizce nasıl eski halime dönerim? Eskiden, yani bundan 1 yıl önce çok mutlu bir insandım. Neler yapmalıyım sizce?

GTA V'in varsa Eightbornve veya Edrp sunucularından birine gir, değişik roller oyna ve eylen sonra ise akışına bırak ve DCdeki insanlarla konuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı