Psikolojim bozuldu

Merhaba sevgili Technopat üyeleri, bugün size bir şey danışmak istiyorum. Ben geceleri uyuyamıyorum onun nedeni de aklıma ansızın yakın olduğum birinin ölümü geliyor. Onla anılarımızı düşünüyorum benim için yaptığı fedakarlıkları düşünüyorum ve düşündükçe de duygulanıyorum. Bu en çok da babam üzerinden oluyor. Bu durumu kimseye anlatamıyorum. Lütfen düzgün tavsiye verebilir misiniz?
Merhaba bende geceleri ölümden korkuyordum bunu şu şekilde atlattım dinimizde yani islamda ölmekten korkmak günah mıdır diye bir yazı okumuştum sorularla İslamiyet sitesinden bu yazıyı okuduktan sonra rahatladım sizde okuyun.

Merhaba sevgili Technopat üyeleri, bugün size bir şey danışmak istiyorum. Ben geceleri uyuyamıyorum onun nedeni de aklıma ansızın yakın olduğum birinin ölümü geliyor. Onla anılarımızı düşünüyorum benim için yaptığı fedakarlıkları düşünüyorum ve düşündükçe de duygulanıyorum. Bu en çok da babam üzerinden oluyor. Bu durumu kimseye anlatamıyorum. Lütfen düzgün tavsiye verebilir misiniz?

4 yaşında babam ölmüştü.
Şu an 16 yaşındayım 31 yaşında bir abim 25 yaşında bir ablam var.
Tek çözümü zaman, psikolog, ilaç, doktor, boş vermek hiçbiri işe yaramıyor.
Zaman içinde alışıyorsunuz ve geçiyor.
Tek tavsiyem bu olay eğer daha beter hallere gelecek olursa durdurmaya çalışın. Aksi takdirde akışına bırakın.
Ayrıca kendinize bir alışkanlık edinin.
Zihin genelde o travmayı unutmak için kendini sürekli meşgul etmek ister.
Bende bilgisayar oyunları bağımlılım yapmıştı, psikolog vb normal demişti yaşadığı durumdan ötürü.
Sizde de zararlı bir şey bağımlılık yapmadan bir alışkanlık kazanmanız en iyisi. (kitap okumak, ders çalışmak, müzik aletleriyle ilgilenmek vb.)

Yeni konular

Geri
Yukarı