PSN Hesabım çalındı

Kimseye fazla güvenmemek lazım.
Aynen. çok şaşırmıştım valla. Hiç eklemiyordum. Dedi hiç itemim yok. Bende verdim fazlalık bir şeyler. Diğer baktığımda ortalıkta yoktu çocuk. Neyse ki çok zarar vermedi. 1-2 TL bir şey. Fakat bana iyi bir ders oldu.

Geçmiş olsun. Kart bilgilerinizi desteğe ileterek alabilirsiniz. (PS destek ile hiç iletişime geçmedim ama Steam'de bu şekilde alabilmiştim.) Ayrıca Gmail hesabınızda mı çalındı?

Bence o yapmamıştır. Peki diyelim o yaptı kurtarmamın yolu var mı?
Var. Polise şikayet ederim de. Sana verdim verdiğim gün içinde ne garipse hesabım çalındı de. Kanıtım var Dc den ss aldım kayıta aldım falan de. Korku halinde belli olur. Onun yapıp yapmadığı ama 8k'lık bir hesap için babana bile güvenme. Ve ayrıca letgodan kimseye bilgi vermediğine emin misin? Dediklerimi yap bu arada.

Letgo'dan kimseye vermedim fakat bir kişi alacaktı

Letgodan Ram aldık çalışmadı. Anakartın desteklememe ihtimali de var fakat bozuk olduğunu düşündük. Adamı arayınca cevap vermiyordu yazdığımı yapınca açtı telefonu iade ettik.

Kimseye gereğinden fazla güvenmeyin derim. %100 konuştuğun kişi çalmıştır demiyorum ama ihtimal var. Ve liseli ve ponçik olması ne alaka? Hırsızlık yapamaz mı yani öyle kişiler?

Yapmanız gereken, kart bilgileri, ödeme bilgileri ve PS'de mevcutsa mail ile iletilen sanal fatura kanıtlarını PS desteğe iletmek. Ardından o güvendiğiniz arkadaşınıza da bu durumu belirtin. PS'e iletmekle kalmayıp polis ile iletişime geçtiğinizi, takip altına alındığını belirtin. Konuşmalarında, durumunda bir değişim varsa şüphelenmeniz gerekebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…