PSU(600 watt) değerleri nasıl?

PSU da fan hariç çıt sesi çıkarabilecek parça var mıdır ki.

Var. Bypass relay'i ama bu modelde röle olduğunu sanmıyorum giriş seviyesi bir model. Relay sesi de problem değil zaten olması gereken bir şey.

Bunu kullanıyorum.

Birkaç yerde benzer sorunu yaşayan kullanıcılar gördüm. MWE'nin ilk serilerinde sık rastlanılan bir durum diyorlar. V2 ile revize edildi zaten o unit.

Sanırım şimdi anladım. Geçenlerde MWE'nin bu modelini detaylıca araştırmıştım. Giriş yükündeki 12V kanalındaki ripple değerleri inanılmaz yüksekti. Limite dayanacaktı neredeyse 30 mV daha yukarı çıksaydı. Ondan sebep olabilir belki. V2 olarak revize edilip düzeltilmişti. O yüzden bile alınmaması gereken bir seriydi bu.

Oradan elimize pek bir veri geçmez gibi. Eldeki veri ve tahminlerim bu şekilde. Dediğim gibi bir şey ise iç yapısal bir problemden kaynaklı zaten. Kullanmaya devam edeceksiniz artık. Almadan önce sorsaydınız keşke.
Valla pahalılıktan mecburiyetten aldım normalde msi mag alacaktım ama stoklarda tükenmiş şansıma.
Yılarca cooler master kullandım hiçbir parçam yanmadı etmedi güvendiğim için o yüzden aldım.
Bu psu geldiğinde jelatininde hafif yırtık vardı ama önemsemedim.

Valla pahalılıktan mecburiyetten aldım normalde msi mag alacaktım ama stoklarda tükenmiş şansıma.
Bu psu geldiğinde jelatininde hafif yırtık vardı ama önemsemedim.

Neyse yapacak bir şey yok. Olan olmuş artık. Sistemde stabil olmayan durumlar gözlemlediğinizde haber verin. Sesin sıklığı aşırı artmaya başlarsa da aynı şekilde.

Güç kaynağının garantisi devam ediyorken garantiye verme gibi bir seçeneğiniz de mevcut. Cooler Master'a mail atıp sorabilirsiniz aslında. Sesi temiz ve net bir şekilde kaydedip sorunu anlatmanız yeterli. Bahsettiğim şeyden alakasız bir sorun da olabilir ki umarım öyledir. Düz MWE modelinin anlattığım gibi bazı sıkıntıları vardı zaten ama bunu bilin.

Neyse yapacak bir şey yok. Olan olmuş artık. Sistemde stabil olmayan durumlar gözlemlediğinizde haber verin. Sesin sıklığı aşırı artmaya başlarsa da aynı şekilde.

Güç kaynağının garantisi devam ediyorken garantiye verme gibi bir seçeneğiniz de mevcut. Cooler Master'a mail atıp sorabilirsiniz aslında. Sesi temiz ve net bir şekilde kaydedip sorunu anlatmanız yeterli. Bahsettiğim şeyden alakasız bir sorun da olabilir ki umarım öyledir. Düz MWE modelinin anlattığım gibi bazı sıkıntıları vardı zaten ama bunu bilin.
Anladım teşekkürler ilgilendiğin için.
Sık sık olmuyor fakat olunca bayağı bir rahatsız ediyor.
Elektrikle ilgili bir sıkıntı olduğu kesin ama bakalım.

Rica ederim. Geçmiş olsun tekrardan.
Teşekkürler.
Birde HDD yi çıkartıp deneyeceğim.

Şu an Cyberpunk 2077 açık en düşür değer böyle gösteriyor.

HDD yi söktüm yarım saate yakın oldu o ses gelmedi.
Bu değerler iyimi sizce?

Dosya Ekleri

• deger.png
    deger.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Bu değerler iyimi sizce?

Normal şartlarda 12V kanalındaki en düşük değeri 11.4V olarak görmelisiniz. Sizde öyle bir durum yok ama bu şekilde ölçülmemeli dediğim gibi. Voltaj, anakartın üzerinde de epey filtreden geçiyor çünkü. PSU'yu çıkarıp özel cihazlar ile ölçüm yapıyorsunuz.

12V kanalının yüksekliği veya düşüklüğü ile alakalı olduğunu sanmıyorum dediğim gibi. Aklıma üstte anlattığım ihtimal geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı