PSU anakartta bağlanan kablonun ekran kartı güç girişi ile alakası var mı?

PSU'nuz 500W gösteriyor ancak verimliliği nedir bilmiyorum. 400W verse bile ekran kartının TDP'si (toplam çekeceği güç) 150W olarak söylendiğinden yeteceğini düşünüyorum. Moleks kullanmak size kalmış, çünkü sağlıklı bir yöntem değil. Yine de ben hala şaşkınım, en kötü PSU'da bile ekran kartı için ayrı toplamda en az 8 pin tamamlayacak (işlemci ve anakart güç girişi hariç) bir güç kablosu olur. Yani toplamda en az 1 işlemci için 1 anakart için 1 de ekran kartı için 3 farklı kablo uzantısı olması gerekiyor. Bence siz kasayı açın ve PSU kablolarına tek tek bakın. Anakarta bağlı olanları ellemeyin. Boşta olan kablolarda en kötü 4+4 veya 6+2 kablo olması gerekir.

PSU'nuz 500W gösteriyor ancak verimliliği nedir bilmiyorum. 400W verse bile ekran kartının TDP'si (toplam çekeceği güç) 150W olarak söylendiğinden yeteceğini düşünüyorum. Moleks kullanmak size kalmış, çünkü sağlıklı bir yöntem değil. Yine de ben hala şaşkınım, en kötü PSU'da bile ekran kartı için ayrı toplamda en az 8 pin tamamlayacak (işlemci ve anakart güç girişi hariç) bir güç kablosu olur. Yani toplamda en az 1 işlemci için 1 anakart için 1 de ekran kartı için 3 farklı kablo uzantısı olması gerekiyor. Bence siz kasayı açın ve PSU kablolarına tek tek bakın. Anakarta bağlı olanları ellemeyin. Boşta olan kablolarda en kötü 4+4 veya 6+2 kablo olması gerekir.
Ben şimdi açtım baktım sadece 6 pin var boşta onu taktım yine ekran kartı çalışmadı ışıkları falan yandı ama fanları dönmedi

Dosya Ekleri

• IMG_20230928_194003.jpg
    IMG_20230928_194003.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 9
@MEnes54 Evet, bir tane mi var?
Evt 1 tane

Bide bu var farklı ama bu

Bu var bide farklı ama

@MEnes54 Evet var ama onceki konuda da belirtmistim zaten 5600 XT yuksek guc ceken bir GPU molex donusturucu saglikli olmaz.
6 pinle çalıştıranlar varmış benimki ondanmı çalışmamıştır acaba

Dosya Ekleri

• IMG_20230928_194318.jpg
    IMG_20230928_194318.jpg
    163,8 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı