PSU aşırı ısınma sorunu

Darkerax

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar var olan APU sistemime ekran karti ve PSU satin aldim. 20 gun once yalniz ekran kartinin guc cekmesinden midir oyunlara girince acayip sekilde PSU isiniyor. Ekran karti R7 370 PSU High Power Eco 500 watt islemci A8 7600. Test icin 1 saat BF4 oynadim kasanin icini acinca nasil desem psunun sicakligi yuzume vuruyordu resmen. Dokununca da inanilmaz sicakti korkudan saatte 1 dinlendirerek oyun oynuyorum guc kaynagi fani da donuyor evet arkadaslar bunun sebebi ne olabilir? Yardimlarinizi bekliyorum.

QMraaZ.jpg

Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu malum öğrenciyim artık psu alamam.Şimdiki güç kaynağını soğutmanın yolu yokmu ?

Para bulmam imkansiz artik en ucuz yollari bulmaya calisiyorum.islemci alacak param.olsa kasa alirim.
Dediğiniz soğutucu işinizi görür ama elinize geçen parayla kasa değil işlemci alın. APU işlemcilerde hem ekran kartı hem işlemci bulunduğuından ne tam bir ekran kartıdır ne de tam bir işlemcidir. i3 serisine geçmeniz hem soğutucu sağlayacak ki güzel çalışan hem de tam bir işlemci deneyimi yaşayacaksınız Performans artışı garanti. Intel işlemcilerde intel graphics yok mu derseniz var evet ama APU sistemler gibi oyun oynatma iddiası olmayan sadece ekrana görünütüyü verecek ve basit işlemleri yapacak bir şey var sayılmaz pek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim artik 100 TL bile bulmam zor islemci falan almam artik sogutma cozumlerine yonelmek daha mantikli.

Evet elektrikler gidip geldi sabahleyin monitorde yandı :(

Tüm yorumları okudum. Herkes kendince fikir belirtmiş ama doğrudan kesin çözümmüş gibi öneriler verilmiş. Bence bu çok doğru değil. Hele ki i3 işlemci önerenler olmuş onu hiç anlamadım. Performans olarak neredeyse hiç farkı olmayan işlemciler. Belki daha az ısınıyor olabilirler ama yersiz ve çok yüklü miktarda masraf demek. Öncelikle siz kendiniz zaten sorunun ne olduğunu çözmüşsünüz. İşlemciden çıkan sıcak hava kasanın dışına doğru ve hızlı bir şekilde atılamadığı için güç kaynağının ısınmasına sebep oluyor. Bunu çözebilmeniz için ya işlemcinin fanını değiştireceksiniz ve böylece işlemcinin daha serin çalışmasını sağlamış olacaksınız ya da kasaya ikinci bir hava çıkış fanı alacaksınız ki sıcak hava daha hızlı tahliye edilebilsin. İki seçeneği birden uygulama şansınız varsa o daha iyi olur. 100TL masraf etmeden çözersiniz sorunu.
XIGMATEK TYR SD962 INTEL LGA775/1150/55/56/1366&AMD AM2/AM3/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU
Sanırım bu soğutucu sizin düşündüğünüz gibi havayı dışarı yönlendirecek şekilde takılabilir. Yani hem işlemci soğutucu hem de hava tahliyesi olarak kullanabilirsiniz böylece tek adımda sorun çözülür.

Bunun dışında monitör konusunda da geçmiş olsun gerçekten üzüldüm. Elektrik kesintileri voltaj dalgalanmaları konusunda üzerinde kendi sigortası bulunan 3-5'li prizlerden kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bunların da kaliteli olanlarını tercih etmelisiniz. Fiyatları çok yüksek değil 20-30TL civarı.

Son düzenleme:
Mesajınız için çok çok teşekkür ederim. En mantıkli verilen cevap buydu sorunum büyük ihtimal çözülecek elimde de 720p monitor var belli bir süreliğine bunla idare ederim artık. Hepinize çok teşekkür ediyorum yardımlarinız için sorun kesin çözülcek. Ha bide elektrik kesintisinden cani yanmış biri olarak soruyorum hangi marka priz tavsiye edersiniz ve joule gibi kavramlar var bunlar ne demek oluyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı