PSU cızırtı ve bip sesi

MTBlu

Hectopat
Bilgisayarım ilk açıldıktan sonra 5 dakika hafif bir cızırtı oluyor, bazen duruyor, mouse hareket ettirdiğimde tekrar oluyor sonra geçiyor. Diğer sorum bilgisayar yine açıldıktan sonra kapatana kadar ben bir tane bip sesi duyuyorum bu nereden geliyor hiçbir fikrim yok sebepleri ne olabilir bu iki sorumun?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 adet RAM takılı 2x8 16GB, nereden geldiğini anlayamıyorum işte kasadan geliyor fakat ne zaman geleceğini bilmediğim için sesin nereden geldiğini duyamıyorum.

Tek RAM ile sistemi çalıştırmayı deneyin. Şu anki amaç bip sesini önlemek.
Tek RAM ile ses geliyor ise diğer RAM slotuna takıp deneyin. Yine geliyor ise ikinci RAM ile tekrarlayın. Sonucunuzu bekliyorum.

Tek RAM ile sistemi çalıştırmayı deneyin. Şu anki amaç bip sesini önlemek.
Tek RAM ile ses geliyor ise diğer RAM slotuna takıp deneyin. Yine geliyor ise ikinci RAM ile tekrarlayın. Sonucunuzu bekliyorum.
RAM'leri Windows bellek testi yapıp kontrol etsem sorun olsa çıkmaz mı ordan? Şunu da belirteyim, sistemde bir sorun yok kullanırken, oyun oynarken falan.

Ramleri windows bellek testi yapıp kontrol etsem sorun olsa çıkmaz mı ordan ? Şunu da belirteyim sistemde bir sorun yok kullanırken , oyun oynarken falan.
Çıkarabilme ihtimaliniz var ise daha hızlı ve daha iyi sonuç alırsınız. RAM'in yuvaya doğru oturup oturmadığını, anakartta yuvada sorun olup olmadığına bakmanın en iyi yolu budur.
İmkanınız yok ise Memtest86 ile test ediniz.
Bir de görev yöneticisine bakar mısınız, RAM i doğru değerlerde görüyor mu?

Çıkarabilme ihtimaliniz var ise daha hızlı ve daha iyi sonuç alırsınız. RAM'in yuvaya doğru oturup oturmadığını, anakartta yuvada sorun olup olmadığına bakmanın en iyi yolu budur.
İmkanınız yok ise Memtest86 ile test ediniz.
Bir de görev yöneticisine bakar mısınız, RAM i doğru değerlerde görüyor mu?
Evet, doğru değerde gözüküyor. Memtest86 ile test edeceğim sonucu yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı