PSU düşük FPS'e sebep olur mu?

yiğit bayram

Femtopat
Öncelikle merhaba. Sisemimde GT 1030 GDDR5 ekran kartı, Q8400 işlemci 6 GB DDR3 RAM var. PSU 210 Watt o yüzden konu açtım. CS:GO'da en düşük ayarlarda 60 FPS oynuyorum sizce sorun nedir?

PSU'dan şöyle olabilir; Sisteme yeterli gücü veremezse, sistemin hızı düşer. Bu yüzden olabilir. Ama burada ben darboğaz hissediyorum çünkü o sisteme 210 Watt yeter bence. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi inceleyin.

Dostum sistem zaten güçlü değil ancak 1050ti i3 9100f ile PC topladik elimizde powerboost gibi bir markanın 420w güç kaynağı vardı makina kendi kendine reset atıyordu kapanıyordu bazen donuyordu yani kararsiz çalışıyordu bence sıfır 400w ve üzeri bu bilgisayara değmez 2.el bulabilirsen olabilr ama tekrar söylüyorum Q8400 den ne beklenebilir ki.

PSU'dan şöyle olabilir; sisteme yeterli gücü veremezse, sistemin hızı düşer. Bu yüzden olabilir. Ama burada ben darboğaz hissediyorum çünkü o sisteme 210 Watt yeter bence. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi inceleyin.

1030 ekran kartlı sistemler için minimum 300 Watt gerekli diye biliyorum.

İdeal işlemci diye görmüşsen yanlış görmüşsün. 1080P'de belki ama 720P'de değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Xeon alacaksan soğutucun ve termal macunun sağlam olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı