PSU ekran kartına yetmezse zarar verir mi?

Cheasy60pe

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx580 2048sp 8gb
12gb vram
i3-4130
240gb ssd
1tb hdd
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, hızlıca yardım lazım. Bende 250W PSU var buna RX 580 taksam ekran kartı zarar görür mü en yakın zamanda yenisini alacağım ama bir süre böyle kullanmam gerek. Ekran kartı ya da sistem zarar görür mü?

Evet zarar görür, büyük ihtimalle sistem açılmayacaktır zaten. Önce güç kaynağını değiştir sonra ekran kartını takarsın.

Hocam, güç yetmemesi ayrı konu güç yetersiz kalması durumunda sistem kapanır diye düşünüyorum. PSU kaynağının sertifikasız olması sisteminize zarar verir diye düşünüyorum.

RX 580 fazla güç isteyen bir kart. CPU ve GPU'nun kullandığı güç değerlerini ölçün. Tabi içerisine fanlar, diskler dahil birçok bileşenin de katıldığını unutmayın. Normal şartlarda teknik olarak 30w GPU+ 60w işlemci kullanırsanız sorunsuz çalışacaktır ancak tam güçle kullanmaya gelince işler karışır.
Bu nedenle bilgisayarınızı düşük performans modunda çalıştırın.
Ucuz PSU kullanmayın.

Yenisini alana kadar bekleyemiyosan kartı yüke sokacak şeyler yapmamaya çalış yoksa enerji yetmediği için bilgisayar kendini kapatabilir. Eski ve kalitesiz bi PSU ise patlayabilir bile. Belki de sistem hiç açılmaz. Açılırsa da sadece Chrome'da vb. gezerek az güç tüketerek riski azaltabilirsin.

peki bulabileceğim ucuz bitane onerirmisin

Sıfır olarak VX Plus ucuz sayılır ama 500W olanı 750 lira. İkinci ellere yönelsen daha iyi.

Yenisini alana kadar bekleyemiyosan kartı yüke sokacak şeyler yapmamaya çalış yoksa enerji yetmediği için bilgisayar kendini kapatabilir. Eski ve kalitesiz bi PSU ise patlayabilir bile. Belki de sistem hiç açılmaz. Açılırsa da sadece Chrome'da vb. gezerek az güç tüketerek riski azaltabilirsin.

Sıfır olarak VX Plus ucuz sayılır ama 500W olanı 750 lira. İkinci ellere yönelsen daha iyi.
teşekkür ederim temiz 2.el bulmaya çalışırım bulamazsam mecbur 0 alıcam

Bütün cevaplar icin teşekkür ederim. İnternetten 600W bir PSU aldim ekran kartı çok iyi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı