PSU Fan Sesi Çok Yüksek

emiwest

Centipat
Arkadaşlar merhaba, sonunda bilgisayarı kurdum ama aldığım PSU çok dandik diyebilirim. 350W ama fanından uçak sesi çıkıyor. Bu sesi kaybetmek için fanı mı değiştireyim ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem PSU'dan güç limitlerini zorlayarak güç çekiyor ve ısınıyor fan sesi normal soğutmak için çalışıyor fan ancak sisteme yeterince besleyemez ya da aşırı güç çeker ise Power yanabilir tüm sistemi de beraberinde götürme ihtimali var dandik PSU ise bu oran çok yüksektir.

PSU'nuzun markası, modeli nedir? Ayrıca değiştirecek olursanız diye sisteminizi yazmanız faydanıza olur.

PSU fazla bütçem olmadığı için wolwo diye bir marka aldım 8Cm'lik fanı var 350 Watt.
Sistem VGA 1150 DDR3 i7 4790 8 GB RAM.
Sistem PSU'dan güç limitlerini zorlayarak güç çekiyor ve ısınıyor fan sesi normal soğutmak için çalışıyor fan ancak sisteme yeterince besleyemez ya da aşırı güç çeker ise Power yanabilir tüm sistemi de beraberinde götürme ihtimali var dandik PSU ise bu oran çok yüksektir.

Eski PSU vardı FSP marka onu takmayı düşünüyordum ama kablo girişleri anakartıma uymuyordu 24'lük çevirici alabilirdim fakat hard disk ve DVD için güç kablosu çıkmıyor eski PSU'dan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı