PSU fanından gelen ses

PetnaNerepla

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 sene önce Thermaltake Litepower RGB 650W PSU satın almıştım. Geçen sene ise PSU hariç tüm parçalarımı değiştirdim ve hem eski sistemim hem şu an kullandığım sistemimde cızırtıyla karışık bir ses almaktayım. Hem iki sistemimde aynı ses olup tek ortak parçanın PSU olmasından hem de kasaya yaklaştığımda sesin alt arka kısımdan gelmesinden dolayı diğer fanlar değil PSU fanından geldiğini düşünmekteyim. Fakat şöyle bir gariplik fark ettim kasa dik dururken bu ses gelirken 45 derece yana yatırdığımda ya da 90 derece tam yatırdığımda ses kesilmekte tekrardan dik pozisyona getirdiğimde ses başlamakta. Düzeltmek için araştırma yaptığımda fanın makine yağı ile yağlanması gerektiğini okudum. Fakat daha öncesinde hiç PSU içini açmadığım için bu konuda acemiyim. İşi kolaya getirip güç kablosunu çekip PSU'dan çıkan diğer kabloları anakarttan sökmeden fan söküm işlemi ve yağlama işlemini yapsam bir problem olur mu yoksa anakart üzerindeki PSU kablolarını da sökmeli miyim? İşlem bilgisayarcıya gitmemi gerektirecek risk barındırıyor mu yoksa sıkıntısız çözebilir miyim? Makine yağı yerine sıvı gres yağı kullanmamda bir sorun var mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı