PSU kalitesizse ne olur?

80 Plus yazması bir şey ifade etmiyor. Çakma Adidas ayakkabı üreten yerin Adidas logosuna yakın bir logoyu ayakkabıya basması gibi düşünebilirsin.

Bir an önce kaliteli markalarla değiş, sistemin kalbi olarak geçen bu parçanın şakası olmaz. Benim kullandığım PSU neredeyse ekran kartımla aynı fiyata satılıyor. :D.

Oha psunuz markası nedir?

PSUya az para verip kar yapmak gibi bir durum yok. Kısa sürede evet ama 6 12 ay üstü kullanımlarda kalitesiz bir PSU kaliteli bir PSUya göre fiyat farkından katlarca daha fazlaya mal olan elektrik tüketiyor.

Arkadaşlar 1 ay önce alel acele sistemimi yenilemeye kalktım ve yeniledim. RX 570 - Ryzen 2600 +8 GB RAM ve PSU aldım. Şöyle bir mantıkla hareket ettim ne kadar ucuza alırsam benim için o kardır. Ve PSU olarak gametech 650W diye bir ürün aldım. Evet üstünde 80 Plus yazıyor ama benim içim hiç rahat değil ve şu an pişmanım yani şu anki aklım olsa gidip 600-700 TL verip Corsair Cooler Master veya FPS Thermaltake gibi ürün alırdım çünkü sistemi emanet ediyoruz. Şimdi gelelim konuma eğer bu PSU kalitesizse beni ne gibi sonuçlar bekliyor? Yani parçalarım zarar görür mü? Ki ben bunu nasıl anlarım?
dostum keşke bilindik marka alsaydın ama iş işten geçmiş artık ama burdakilerin deediği gibi yok c4müş yok uzaya çıkar yok patlar falan hikaye yani gidip bakkaldan alınma bir psu değildir fakat marka bilindik marka değil sisteminde aşırı güç tüketen bir sistem değil rahatlıkla kullan önerim elektrik falan gidince pcyi prziden çek elektrik geldiğinde yüksek voltaj gelirse zarar vermesin sıkıntı olacağını sanmıyorum.Ama uyarıyorum psu kalitesizse ve ilerde anlamsız pc shutdown verirse falan psu kaynaklıdır ama şu an sorun yoksa ve durumun yoksa kullan derim moralini bozma sistemin uzaya falan çıkmaz patlamaz başlarda pc açılmaz veya shutdown verirse tamam bu psu cortladı dersin :)

Arkadaşlar hesaba engel geldiği için yazamadım kusura bakmayın. öncelikle herkese yorumu için teşekkürler.

dostum keşke bilindik marka alsaydın ama iş işten geçmiş artık ama burdakilerin deediği gibi yok c4müş yok uzaya çıkar yok patlar falan hikaye yani gidip bakkaldan alınma bir psu değildir fakat marka bilindik marka değil sisteminde aşırı güç tüketen bir sistem değil rahatlıkla kullan önerim elektrik falan gidince pcyi prziden çek elektrik geldiğinde yüksek voltaj gelirse zarar vermesin sıkıntı olacağını sanmıyorum.Ama uyarıyorum psu kalitesizse ve ilerde anlamsız pc shutdown verirse falan psu kaynaklıdır ama şu an sorun yoksa ve durumun yoksa kullan derim moralini bozma sistemin uzaya falan çıkmaz patlamaz başlarda pc açılmaz veya shutdown verirse tamam bu psu cortladı dersin :)

Teşekkür ederim dostum dediğim gibi aceleye geldi :) bütün ürünler kaliteli ne akla hizmet ettiysem öyle birşey yaptım işin tuhaf tarafı maddi durmumda iyi. neyse şimdilik sistemde sıkıntı hiç olmadı ama bilmiyorum artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı