EFootball'da PSU patlaması

Erayvein

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 | Rx580 8GB | 16GB 3200MHZ RAM
Merhaba, benim önceki PSU'da eFootball açmıştım maçın ortasında durdurup abdest almaya gittim. Tam kapıdan girince 3 tane ateş sesi geldi art arda sonradan anladım ki PSU yanmış. Bütçem çok olmadığı için tekrar aynı PSU'dan aldım, yine aynı sorunu yaşar mıyım? Yaşamamak için ne yapabilirim (PSU'nun daha az kullanılmasını sağlamak gibi bir şey varsa çalışabilir belki)?

Karışmak gibi olmasın ama 25 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım.. hiç bir zaman psu'm yanmadı zarar görmedi.. Eğer görseydi bırakın aynı power supply'i almayı o markanın yanından geçmezdim. Bence bütün sistembileşenlerinizi ve patlayan psunun içini açıp hangi kondansatör hangi termistörde vs hasar var gösterirseniz daha iyi olur.. en basitinden prizinize akım korumalı bir aparat ekleyin çok pahalı bir şey değildir ve +plus korumalı bir psu alın derim.

Modeli ne? Keşke aynısından almasaydınız. Kaliteli bir model değilse parçalara da zarar vermiş olabilir.
Vermedi zarar sıkıntı yok, ekran kartına anakarta giden voltu azaltmanın bir yöntemi var mı?

Tek sıkıntı bu efootballda zaten, optimizasyonunda sıkıntı var sanırım. Cyberpunkda sıkıntı yok efootballda var :D

Yeni konular

Geri
Yukarı