PSU sistemimi beslemiyor olabilir mi?

Karayurtfaruk

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial BLS8G4D32AESBK.M8FE 2x8GB
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
İyi sosyaller arkadaşlar. Sistemimde THERMALTAKE LITEPOWER 650W GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güç kaynağını kullanıyorum.
ASUS TUF Gaming 3060 Ti OC ekran kartım ve MSI X470 Gaming Plus anakart mevcut. Disk olarak Samsung 870 EVO 250GB ve Samsung 970 EVO 500 GB kullanıyorum. Ayrıca kasamda 5 adet LED fan mevcut. Sistemime ID-COOLING SE-234 ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat alarak en son güncellememi yaptım.
Bu eklemeden sonra olup olmadığına tam emin değilim bir süre geçti bilgisayarım biraz yüke bindikten sonra reset atmaya başladı. Yazılımsal olarak her şeyi denedim.
Sorunun PSU'dan olup olmadığını nasıl anlarım veya bu sisteme bu PSU yetmiyor olabilir mi?

@Karayurtfaruk

Kasanın boyu 500 mm'ye çok yakın. Aklımda Cooler Master V650 SFX vardı ama kabloları DEFENDER PRO için fazla kısa.

Şuna göz atabilirsin:

NZXT C serisinin de XPG Core Reactor serisinden çok çok geri kalır yanı yok. Bir tık pahalı gibi sanki, ben o güç kaynağını alacak olsaydım 2000 TL'den fazlası gözüme batardı.

O halde sizin tavsiye ettiğinizin 850W versiyonunu almak bana daha cazip geldi sistem yükseltmek istediğimde uğraşmak istemiyorum sineriji 2000TL'ye satıyormuş makul der iseniz bunu almayı düşündüm.

@Karayurtfaruk

Daha mantıklı bir seçim olur, her ikisi de gayet güvenilir güç kaynakları. Ama C850'de fiyatı sayesinde CORE REACTOR'e karşı öne geçer. Aslında sisteme 850W şart değil, çok daha ucuz olan C650'de 1400 TL'ye alınabilir.

Ama ileriye dönük PSU için C850 daha iyi olur.

Geri
Yukarı