PSU soket yerinden gelen hafif cızırtı sesi

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PSU soket yerinden gelen bir cızırtı sesi fark ettim. Ama aşırı az bir ses. PC kapandıktan sonrada geliyor bu ses sadece kabloyu prizden çekince gidiyor. Oyun oynarken duymanız imkansız. CW değil eminim o kadar fazla ses yok. Temassızlık olabilir mi? PSU kablosunu olabildiğince içeri ittim. Ama olmadı. Dediğim gibi önceden hiç fark etmedim. PC kapattıktan sonrada prizi çekmedim hiç büyük ihtimal çoğu zaman öyle durdu bilgisayar ama bir şey olmadı. İleride sorun olur mu? Şu an yapmam gereken bir şey var mı? Forumdaki çoğu kişi garantiye gönderin ya da kablo değişin diyorlar o kadar ciddi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. 250V'a dayanabilir anlamına geliyor. Bu bir neden değil.

Hocam kabloyu değiştirdim ama sorunum çözülmedi. Bence sorun yoktur ben öyle düşünüyorum. Sonuçta elektronik alet az da olsa ses gelmesi olağan değil mi? Dediğim gibi kapalı iken de geliyor ses. Kulak çınlaması gibi bir ses. Ama daha hafifi. Bence şu ana kadar bir şey yoksa ileride de olmaz diye düşünüyorum.

O zaman Coil Whine. Zararı olmaz. Sadece ses yapar.

Hocam kabloyu değiştirdim ama sorunum çözülmedi. Bence sorun yoktur ben öyle düşünüyorum. Sonuçta elektronik alet az da olsa ses gelmesi olağan değil mi? Dediğim gibi kapalı iken de geliyor ses. Kulak çınlaması gibi bir ses. Ama daha hafifi. Bence şu ana kadar bir şey yoksa ileride de olmaz diye düşünüyorum.

Kapasitör vb. parçalardan olabilir. Cızırtı normal değil. Tabii çok fazla değilse sıkıntı yoktur.

Geri
Yukarı