PSU ve ekran kartında CW var

intel pentium 4

Hectopat
Merhaba Aerocool KCAS 600W güç kaynağı kullanıyorum. Güç kaynağımda coil whine sorunu var. Boştayken ses normal, yük binince coil whine sesi artıyor. Dün güç kaynağımdaki sesin aynısının ekran kartımdan geldiğini fark ettim. Güç kaynağımdan gelen ses fazla, ekran kartımdan gelen ses fazla değil.
Sormak istediklerim şunlar:
1.güç kaynağımda olduğu gibi ekran kartımda coil whine sorunu olabilir mi?
2.güç kaynağımı değiştirirsem ekran kartımdaki ses gider mi?
3.ekran kartıma ve diğer bileşenlere zarar verir mi?

Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX580 top Edition.
Güç kaynağım: Aerocool KCAS 600W 80 Plus Bronze.

CW bobinlerdeki titreşimden kaynaklanıyor ne kadar yüke binerse o kadar elektrik akımı geçeceğinden o kadar çok titrer yani ses çıkarır.

1. Olabilir cw sadece PC parçalarında değil her türlü elektronik alette olabilir en basitinden telefon şarj adaptörlerinde.

2. Gitmez ses azalsın istiyorsan bilgisayarı yüke bindirme oyun oynarsan saha çok ses gelir.

3. Vermez tek sıkıntı insanın kulağını tırmalayıp sinir bozmasıdır.

Ben de GameGaraj'dan sistem almıştım. Aigo güç kaynağı ve INNO 3D 1650S ekran kartına sahibim. Güç kaynağından cızırtı sesi geliyordu servise yolladım choil whine var denilip değiştirildi. Yeni gelen güç kaynağından da aynı ses gelince ekran kartı Power pinini çıkartınca ses çıkarmadığını fark ettim. Sorun acaba ekran kartında mı yoksa ekran kartını takınca PSU'ya daha fazla yük bindiği için PSU mu ses yapıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı