PSU ve RAM değiştirdim fakat PC hâlâ açılır gibi yapıyor ama kapanıyor

4hmetarda

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sorunum yaklaşık 3-4 aydır sürüyor yani uzun süre bilgisayarı açmadım yaklaşık 2 ay gibi süre boyunca. Bu sürenin öncesinde bilgisayarda hiçbir sorun yoktu yani hemen tekte açılıyordu, donma yoktu, yavaşlama yoktu fakat bu 2 ay sonra açmaya çalışınca bu durumlarla karşılaştım. İnternette araştırdım ve yazan şeyler "RAM değiştir, Power Supply değiştirin" cinsinden şeylerdi. İkisini de 1 hafta içinde değiştirdim ama sorunum hâlâ devam ediyor. Aldığım RAM ve PSU bunlardır: Power Boost BST-ATX300r 300W güç kaynağı.
Patriot Memory -Patriot signature 16 GB DDR3 1600 MHz RAM.

BIOS'ta bir sorun olabilir BIOS pilini çıkarıp 5 10 saniye bekleyip tekrar takın olmazsa anakart veya işlemciden kaynaklı bir sorun olabilir.

Sisteminizin tüm özelliklerini yazınız. Tahminen Power'in gücü yetmiyor olabilir. 300 watt yazdığına bakmayın. 12v kanalından kac amper outpot yazıyor oraya bakacaksın. Power'in değerlerinin yazdığı yerin resmini ve sistem özelliklerini atarsan net bir şey solenir.

BIOS'ta bir sorun olabilir BIOS pilini çıkarıp 5 10 saniye bekleyip tekrar takın olmazsa anakart veya işlemciden kaynaklı bir sorun olabilir.
Çıkarıp taktım hiç birşey değişmedi

Sisteminizin tüm özelliklerini yazınız. Tahminen Power'in gücü yetmiyor olabilir. 300 watt yazdığına bakmayın. 12v kanalından kac amper outpot yazıyor oraya bakacaksın. Power'in değerlerinin yazdığı yerin resmini ve sistem özelliklerini atarsan net bir şey solenir.

Anakart: H81H3-M4
İşlemci: Intel Pentium G3420.
Ekran kartı: Yok.
Hard disk: Western Digital WD5000AAkx 500 GB.
RAM: Patriot Memory -Patriot signature 16 GB DDR3 1600 MHz RAM.
PSU: Power Boost BST-ATX300r 300W güç kaynağı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı