PSU vs sıvı soğutma

Rezny

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski Ryzen 5 1600 işlemcimin yetersiz geldiğini gördüğüm zaman Intel'i denemeye karar verdim. i5 11400F işlemci ve ASUS Prime H510M-K anakart alacağım. Şu anda mevcut olan 500W kalitesiz bir PSU'ya sahibim. Sizce işlemci ve anakartın yanına Cooler Master Masterliquid ML120l sıvı soğutma mı almalıyım yoksa i5 11400F işlemcisini stock fan ile kullanarak Corsair CV550 550W 80+ PSU mu alayım? Şu anda param sadece birini alacak kadar var, aralarında 100 TL fark ediyor. Yani ikisinden birini seçmek zorundayım. Sizce sıvı soğutma mı yoksa kaliteli bir PSU mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
11400F için yüksek bütçeli soğutmalara gerek yok. Kaliteli bir PSU alın. İleride SE224XT çekin yanına. Zaten sizin bahsettiğiniz soğutma iyi değil. O PSU'yu da tercih etmeyin bu arada.

Merhabalar, eski Ryzen 5 1600 işlemcimin yetersiz geldiğini gördüğüm zaman Intel'i denemeye karar verdim. i5 11400F işlemci ve ASUS Prime H510M-K anakart alacağım. Şu anda mevcut olan 500W kalitesiz bir PSU'ya sahibim. Sizce işlemci ve anakartın yanına Cooler Master Masterliquid ML120l sıvı soğutma mı almalıyım yoksa i5 11400F işlemcisini stock fan ile kullanarak Corsair CV550 550W 80+ PSU mu alayım? Şu anda param sadece birini alacak kadar var, aralarında 100 TL fark ediyor. Yani ikisinden birini seçmek zorundayım. Sizce sıvı soğutma mı yoksa kaliteli bir PSU mu?

PSU alıp çok az biriktirip güzel bir hava soğutma alınabilir.

Tek fanlı bir sıvı soğutmaya vereceğiniz parayla, kaliteli bir hava soğutma+kaliteli bir psu alabilirsiniz. Tek fanlı sıvı soğutmalar için verilen paralar gereksiz.

ML120L'yi 5 5600X ile kullanıyorum OC ile hem de. Gerçekten gereksiz ve para israfı. Kaliteli bir psu aldıktan sonra gidip ortalama bir soğutucu alabilirsiniz ucuza.

Yeni konular

Geri
Yukarı