Kasa PSU ve sıvı soğutma önerisi

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Şu anki sistemim;
MSI RTX 2070.
MSI Z390 Tomahawk.
Cooler Master Masterliquid ML240.
Thermaltake RGB 700W PSU.
Cooler Master MB511.
Adata 2x8 GB RAM 3000 MHz.

Yukarıda belirtmiş olduğum sistemde kasa, PSU ve sıvı soğutmamı değiştirmek istiyorum. RGB'li, göze güzel gelecek bir dizayn yapmak istiyorum.
Bütçem: 3.500 TL.

Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bileşenlerin oldukça kaliteli. Özellikle PSU'yu sırf görünüş için değiştirmeni önermem. Çünkü fazla görsellik katabilecek bir parça değil. Kasan zaten o fiyat bandındaki en iyi kasa. Hava akışı vesaire çok iyi. Onun bir üst modeli olan H500'e geçebilirsin. Aşağıya link bırakacağım sıvı soğutma ve kasa için. PSU'yu değiştirmen gerekmiyor bence :). Onun yerine RGB şerit çekebilirsin.

Soğutucu ;

Radyatör kasanın üst bölümüne takılacak.

Kasa ;

Güç kaynaksız olarak alınacak.

Geri kalan paranın bir kısmına da aşağıda atacağım üründen alabilirsin. Paranın bir kısmı cebinde kalır bu sayede :) .

Ayriyeten kartını dikey bir şekilde takabilirsin dediğim kasaya. Onun için linki de aşağıda bırakıyorum.

Tamamen başka bir kasa olarak ise aşağıda link bırakacağım. Kasa olarak bu modeli de tercih edebilirsin. Fakat montaj zor olabilir :) .

Tercih senin.

Öncelikle tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Fakat ilk mesajımda belirtmeyi unutmuşum. Evet PSU'm kaliteli fakat modüler olmadığı için aşırı bir kablo karmaşası var bilgisayarın arka kısmında. Montajını ben yaptım belki benim hatamdır bilmiyorum fakat modüler olsaydı daha iyi yapabilirdim diye düşünüyorum.

Kasam MB511 evet gram şikayetim yok fakat göze çok kaba geliyor. Sadece kırmızı ışıklandırması olsun, ön tarafın mesh olması aşırı güzel bir hava sirkülasyonu yaratıyor ama 1 gün sonra direkt tozlanıyor.

Yeni alacağım bileşenlerde genelde Corsair marka kullanmak istiyorum. Gereken performansı, titizliği ve güzel görünüşü CoolerMaster'da alamadığımı düşünüyorum.

Düzenleme: Radyatörü üst kısma takacağım evet, hatta kesinlikle şu an da böyle.

Dostum kasa olarak tercihini Corsair'den yana yapmak zorunda değilsin. Corsair'in kasa fanları tabi Cooler Master'in kasa fanlarından iyi. Eğer PSU değiştirmeyi istiyorsan aşağıda bırakacağım model ileriye dönüklük ve performans açısından seni tatmin eder. Radyatör dışında H500'ün kasa fanlarını Corsair fanlarla değiştirebilirsin.

Kullandığın sıvı soğutmayı ne yapmayı düşünüyorsun. İhtiyacım var benim de. Ryzen 5 3600 çok fazla ısınıyor. Aynı kasayı kullanıyoruz şuan :) .

CoolerMaster istememin de bir sebebi, aldığım sıvı soğutmada inanılmaz bir fan sesi var. Sol fan kronik sorunluymuş çıt diye ses geliyor sürekli ve her saniye. Elimde durduğumda fanı ses kesiliyor, tekrar devreye girdiğinde ses de devreye giriyor. Corsair olarak kendimi kısıtlamadım fakat Corsair marka'da böyle sorunlar yaşayan kimse duymadım. O yüzden. Şöyle bir şey baktım sizce iyi midir?

Bu arada tavsiye ettiklerini de listeme ekliyorum onlar da gözümden kaçmıyor şu an araştırıyorum güzelce.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    36 KB · Görüntüleme: 24
Dostum sıvı soğutma olarak NZXT en iyisi benim fikrime göre. Kasa fanları ve PSU olarak iyi işler yapıyor Corsair. Tavsiyem sıvı soğutmayı NZXT olarak seçmen. Onun dışında benim önerdiğim sistem seni daha fazla memnun eder diye düşünüyorum. Seçtiğin kasa üst sınıf fakat önden yeterince hava alabileceğinden şüpheliyim. Ama Corsair için ısrarcı isen seçtiğin parçalar işini görür. 2-3 adet RGB şerit ile de kasayı renklendirirsin :) .
Tahminimce sisteminde Card Holder'i yok. İstediğin görünüş için benim dediklerimi bir yere yaz derim :) .

Bütçeyi biraz aştı.😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı